bugün

çoğu durumda meydana gelendir. gezi'ye ülkücü gençler de katılmak isterken mhp karşı tutum takınmıştır. bugün için de durum buna benzerdir. halbuki gezi olaylarında ülkücü hareket de olsaydı sesleri çok çıkan bir grup apocu da faaliyet gösteremezdi.

ayrıca bugün de ülkücüler seslerini duyurmazsa yarın başka bir adamlarının da kim vurduya gitmeyeceği meçhul.

not: bugün kendini türk milliyetçisi olarak tanımlayanların hepar'a katılmaları gerektiğini düşünüyorum.

ekleme: yanlış anlaşılmalar var. kimsenin sokağa çıkıp ihtilal yapması istenmiyor sadece avrupa'da 3 tane militanları öldü diye bdp kıyameti koparırken mhp demokratik bir gösteri dahi yapamıyor. bugün üniversitelerde kürdistan sloganları dahi atılabilirken ülkücülerin çıkıp milliyetçi bir hareket sergiledikleri görülmemiştir.

demokrasi kuralları altında sesini haykırmak esastır. umut hepar.
--spoiler--
tek umut tek yol hepar
--spoiler--
bazı ülkücülerin fevriliğinin mhp ileri gelenlerince bilinmesinden kaynaklanmaktadır. ülkücüler her zaman sokaklara inmeye hevesli bir grup oldular. ama onlar sokaklara indikçe sokaklar karıştı. büyük çaplı olaylar oldu. büyük saldırılar oldu. daha da kötüsü, "delikanlılık" söylemiyle sokaklara inen bazı cahil cühela kesimi fırsatını bulduğu anda tefeciliğe, türlü türlü pisliklere, kanunsuz işlere bulaştılar. bahçeli yönetimi, mhpyi bu marjinallikten kurtaran yönetimdir. halkın antipatisini kazanarak onların daha islamcı, daha az delikanlılık! peşinde koşan siyasi hareketlere * yönlenmesine sebep olan kesimi bastırmaya çalışan yönetimdir. elbette koltuk sevdalısı olmaları, çıkarcı olmaları vs ihtimal dahilindedir ama şu anki duruşlarını ben takdir ediyorum. ayrıca bkz (#22708146)
Ülkücüler 4 nisan 1997 tarihinden bu yana mhp ile ters düşmekte olmuştur...
Kabul etmeyenler var tabii. Ancak rahmetli türkeş'in bıraktığı kesinlikle bu değildi.
Dava ve mhp cok ayrı yollardadır senelerdir.
Anlatılan, okunan dava bu değildir.
Bu denli ufak bir olay bile verilen patlağı göstermiştir.
Aynı taraftar ve yönetim kulübü sürtüşmeleri olacaktır.
Olmasını istemeyiz ancak genel merkez ne de olsa rahattır, dava cok da umrunda mi, rahmetlinin kemikleri umrunda mi?
Geri adım atacaklardır biraz zamanla, secim var ortada, oylarin bölünme korkusu geri adim attiracaktir...
tek amaç ülkücüleri sokağa çekip iç savaş sonucu ülkeyi bölmektir. bu oyunu ne bahçeli ne ülkü ocakları yemez. aralarında asla ters düşme söz konusu olamaz. ülkücüleri tanımayanlar bilmez öğrensinler ki lider tektir o ne derse odur. fevri davranılamaz..
ülkücülerin devlet bahçeli'yi kabullenememesinden ileri gelir.
aslında olması gerekendir.

taban tavan orta a b c hepsi birbiri ile zaman zaman zıt gelmelidir. bir partinin dinamiklerinden biridir.

bunlar da olacaktır.

insanlar inandıkları yolda başkaları yanlış da dese yürümelidir.

akp'liler gibi tayyip allah yok dese inanacak olmak mı iyidir? sorgusuz sualsiz her şeyi kabul etmek mi iyidir.
sayısı milyonları aşan toplulukta olur böyle şeyler.