bugün

herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan mezun olan kişilerin islamın emirlerine uygun olmayan şekilde kutlama yapmalarından nefret etmektir.

haram olan vücutların tehşir edilmesi, alkolün tüketilmesi, bunlar yanlış şeydir ve müslüman ahlakına uymaz.

aklıma yıllar önce ki anım geldi. hoca sınıfta soruyordu 'arkadaşlar neden katılmıyorsunuz pikniğe, baloya' felan diye. 3 arkadaştık katılmayan. diğer 2 arkadaşıma sordular kem küm ettiler. 'ali sen neden katımıyorsun peki?' dedi hoca. 'hocam ben içkili yerlere katılmam...' sınıfta bir uğultu aldı gitti. 'sana ne arkadaşım içen içer sen içme' diyenlermi dersin, yobaz diye nitelendirenlermi. 2 arkadaşım ali neden böyle yaptğımı sordular, yuvarlasaydın tarzında bişeyler zırvaladılar...
nefret etmek için bir çok nedeni vardır. mesela ; bu balolarda kızlar en az 3 ay öncesinden hazırlığa başlar , erkekler nasıl olsam hava basarım telaşına düşer. nedense açların dışında yemekler yenmez ama içkiler sudan çok tüketilir. en sevmediğin insan bile 32 dişini göstererek can ciğer muamelesi yapar. her gün normal kıyafetlerle gördüğün insanların binbir şekille girerek türlü maskaralıklar yaptığı alan olur. amerikan gençliğini yakından takip eden gençlerimizin ne kadar başarılı olduklarını anlatmaya gerek yok sanırım.