bugün

"söyleyeceksen şarkını sesli söyle, eşlik eden biri bulunur elbet dünyanın bir yerinde."
mevlana idris zengin
Elif olmak zordur
Çünkü elif olmak

Yuvarlak bir dünyada dik durmanın
Dik ve önde
Belki acıyla
Ama vazgeçmeden durmanın
Dünya ne kadar dönerse dönsün
Olduğu yerde kalmanın adıdır elif olmak
Kaç silah varsa elife çevrilir
Elif hep olduğu yerdedir
Silahlar patladığında ilk vurulan eliftir
Zordur elif olmak
Elif olmak hep vurulmaktır
Elif olmak yalnızca elif olmaktır
Ne B, ne T, ne S
Elif
Yalnızca elif
Elif demeden hiçbir şey denilemez
Ben elif dedim
Artık her şeyi söyleyebilirim
gerçek hayat dergisinde her hafta bir resim,figür,karikatür ya da daha farklı ürünler içeren köşesi ile gönlümüzdedir..harbiden şairdir..
"1966 yilinda k.maras/andirin´da dogdu.
ikindiyazilari, dirilis, dergah, albatros, genis zamanlar ve gercek hayat dergilerinde calismalarini yayinladi. cocuklar icin yazdigi kimi masal ve öyküler tv, radyo ve muhtelif gazetelerde yayinlandi. istanbul hukuk fakültesi´ni 1989 yilinda bitirdi.
kus renkli cocuklugum adli siir kitabi ile 1987´de gökyüzü yayinlari cocuk edebiyati ödülünü, korku dükkani isimli kitabi ile 1998´de türkiye yazarlar birligi cocuk edebiyati ödülünü aldi. cocuk kitaplari editörlügü yapan ve bazi cocuk dergilerinin edisyonunda bulunan mevlana idris, dünyanin sifir noktasinda yasiyor."

"...ve sonra cocukluk denen büyülü duraktan gecip buraya geldim. burada sarkilar sis olmus, burada gökler kapali, burada bir noktanin harfi kayip. burada dünyanin icinden gecerken, yasadigim hic bir seyi unutmadan gecerken, soguk ve yagmurlu oldugum anlar oluyor. böyle anlarda dünya geride kaliyor ve ben bosluga dokunuyorum.

sonra bir de mutluluklar vardi... bütün cicekler acik, bütün denizler mavi, bütün karincalar türkü, bütün bulutlar beyaz, bütün kuslar ucuyor, bütün cocuklar...
cocuktu ve tilki yanliz degildi.

böyleydi.. böyle kalmadi. simdi buralarda durup göklere bakarken herseyi yeniden düsünüyorum. geride kalanlara bakiyorum, ayak izlerine... sonsuz yildizlar var. parmagimi yalnizca bize gözüken mavi yildizin üzerine koyuyorum. aciyorum bütün isiklarini icimin. hersey susuyor, sarki basliyor ve seni dansa cagiriyorum, cok cicekli bir dünya ve affedilmis bir mevlana idris icin.. tabii böyle birsey mümkünse.."

sufi ile pufi hala okudugum doyamadigim, gülmekten bayildigim kitabidir..