bugün

Hedefine amansızca saldıran teyzelerdir , bazen çok tehlikeli olabilirler.
Hemen otururlar hemen hatta baska teyzelere de yer tutup birlikte dedikodu yaparlar.
shark ta ki jenerik müzik eşliğinde koltuğa yaklaşan teyzedir. o arada biri oturursa kaldırır onu ben oturcaktım diye. ağzının ortasına küreği yapıştıracaksın.
konyada tramvayda boş koltuk gören teyzeler şeklinde adlandırılan türleri vardır.
diz ağrıları yüzünden iki merdiven çıkamıyorlardır belki ama,
metro'da boş koltuk gördüklerinde ussain bolt ayarında olay yerine fırlayabiliyorlar.
içindeki canavarı ortaya çıkarırlar.
Gördükleri an artık bir teyze değil sprinter'dırlar.
(bkz: spartakustaki teyzeler) ;
-çekiliin ben oturcam ben oturcaaam...
+hiiaah??
-this is metrooo şapşik!
o ağrıyan bacakları bir anda usain bolt'un bacaklarına dönüşür.
su gören afrikalı , kadiköyde galibiyet gören galatasaylı , 27 yıl sonra türkiye kupası gören fenerbahçeli gibidir. bu muhteşem bir zafer anıdır onun için . filmi yapılsa yedi dalın yedisinde de oscar alacak film çıkar bu hikayeden . "run forrrest run" bundan ne farkı vardır ki ? koş teyze koş yetiş şu koltuğa .
tam cumhuriyet altını bulmuş kadar sevinen teyzedir.

otobüse 15 dakikada zor biner boş koltuk gördü mü kalabalığı yarış hızı ışık hızıyla neredeyse aynıdır.
metronun istikametinin tersine kosuyorsa disardan hollywood vari bi goruntu cizer. bole kalabaligi yara yara arka siralara dogru hedefine kilitlenmis. ufff klip cekilir buna.
Etrafı tetikçi gibi süzerler. Koşarken bir şey yere düşürse umursamaz. illaki o kultuğa oturacak. Bir kere teyzenin boş koltuğa davrandığını fark edememiştim. Sonrası mı? Sonrası malum.
yaşlılık böyledir işte. ayakta uzun süre durunca çok yorulurlar, kapmaya yer ararlar. halbuki onlar da gençken boş koltuğa burun kıvırırlardı.
az sonra o koltuğu kapabilmek için 100metre engelli koşacak teyzedir.
bi anda ağrı sızıları biter, gençleri katlar geçerler.