bugün

ergonekondur herif diye düşündürten olayın kahramanı.
asıl olay ben akpliyim demesi değil de ben müslümanım demesidir. soran oldu mu sana dinini imanını?
02.11.2010 Kanal D ana haber bülteninde yayınlanan, kameramanlar tarafından gayet net bir şekilde çekilmiş gerçek haberdir.
hani her seyi gectim, bir akp'li olarak eyleme katilsa ne olacak. eylem zaten ozluk haklarindan biri adamin. destekledigi partinin de her propagandasinin ve eyleminin arkasinda durmak gibi bir kaidesi yok hani. ozgurce gidip tavirini koymustur. beles de gecmistir. helal olsundur. akilli ve rasyonalist secmendir.
uydurma olmayan hatta bizzat görülen, kanal d haberde de gösterilen adamdır. aynen böyle demiştir babamla birbirmize bakakaldık sonra bir gülmeye başladık ki yerlere yatıcaktık * be sözlük. aklımıza geldikçe hala gülüyoruz be. beyin bedava gerçekten ama bedava olmasına rağmen bulamayan bu adama acımadık değil hani.
bu adamı tesadüfen yer sofrasında akşam yemeğimi yerken kanal d haberde gördüm.
ben akp liyim diyor, ardından da tekbir getiriyor.
istanbul da yaşamıyorum ama bu metrobüs zammı belediyenin insiyatifinde ya da hükümetin olsun değişmez. şimdi denilebir ki ey be adam sende bu metrobüs e biniyorsun ya da çoluğun çocuğun binecek, akraban binece bu durum onlara maddi zarar ne diye bu zararsız eyleme karşı çıkarsın. veya ey hakl evleri üyeleri bu ücretlerle metrobüsleri daha fazla çalıştırmamız mümkün değil, size aynı hizmeti sunabilmek için zam şart ne diye eylem yaparsınız. metrobüs olmasa daha mı iyi. ama beni kaygılandıran tüm bunlar değildi.
orada haykıran adam bir birey olduğundan bihaberdi. ben akp liyim derken aslında ben bir birey olarak yokum, insan olarak yokum, ben akp liliğimle ancak var olabilen bir canlıyım diyordu. tekbir getirirken de ait olduğu bir üst grubu ifade edip varoluşunu sadece müslümanlığına bağlıyor, kendini sadece ait olduğunu düşündüğü grup, cemeat, parti vb ile ifade eden bir canlı olduğunu gözler önüne seriyordu.
insanın kendini bu şekilde ifade ediyor olması sadece görünürde insan olduğunun göstergesidir.
yalan söyleyen adamdır. gerçekten öyleyse "ben ak partiliyim" demeyi tercih edendir.