bugün

dün gördüğüm gençtir bu.

otobüste gayet yorgun argın kızılay'a gitmekteydim. otobüsün sallantılarıyla zaten her an uyku moduna geçebilirdim, uyku problemi falan yaşıyorum, neyse işte. yanıma bi tane ergen irisi geldi oturdu. tamamiyle siyahlara bürünmüş vaziyetteydi, üzerine de bilindik siyah metallica tişörtü giymişti.

sorun yok buraya kadar. ama çocuğun kulaklığından bana kadar gelen müzik beni şaşırttı. serdar ortaç! evet yemin ederim serdar ortaç, hem de poşet şarkısı. döndüm çocuğa baktım şöyle bi, hiç tınmıyo zaten rahat rahat müziğe kendini kaptırmış gidiyor. dedim "alla alla, metallica ve serdar ortaç? psikopat mısın nesin?" diye sorasım geldi. sana ne lan yarraam dese napıcam diye düşündüm, vazgeçtim. ama kulaklıktan bangır bangır bana gelen müzikler cidden dağıttı beni.

poşet'ten sonra hande yener'den sopa ile devam etti. sonra şarkıyı yarıda kesip demet akalın'dan çanta'yı dinlemeye başladı.

kimseyi dinlediği müzikle yargılama hakkım yok, biliyorum bunu. ama neden bir insan metallica tişörtü giyip, metallica dışında her türlü pop şarkıcısını dinler, benim aklım almadı.

(bkz: söz sende birand)
en sevdiği yemek pilav üstü kuru olduğu halde dışarıda burger kingten çıkmayan gençtir. kendi değildir.
Benliğini bulamamış insandır.
(bkz: #17700)
şaşırmış, çevresindekileri de şaşırtmıştır.
görsel
belki de tişörtü sırf siyah sevdiği için aldı. belki de komşu ya da akrabalardan biri artık daraldı bu giyilmiyor dedi bu çocukcağıza verdi. ya da metalci bir abimizin annesi bu oğlan ne diye böle kara kara şeyler giyiyor diye komşu oğluna ya da bir akraba çocuğuna verdi. çocukceğizin de metallicadan felan haberi y ok belki. üstündekinden vs.den bihaber de olabilir. aslında özü, sözü ruhu fıkır fıkır yerli popla kaynıyor demek.
$ıçtım sıvazla durumudur. allah acilen $ifa ihsan eylesindir.
bu ne yaman çelişkidir.
popüler müzikten hoşlanan insandır. metallica'da her ne kadar metal müzik icra eden bir grup olsa da gayet popüler bir gruptur.
serdar otaç tişörtü giyip metallica dinleyen insan kadar kötü değildir ya da kötüdür bilmiyorum.
siyah tasarımlar seviyordur efendim.

üstüne bu kadar gitmemek gerekli. adı üzerinde lan. ? genç bu adam. onun yaşında siz nasıl özentilikler yapıyordunuz kim bilir ki, şimdi bu tip gençleri görüp tespit yaparak günah çıkartıyorsunuz.

e yapmayın peki ? bırakın bu işleri. toplum arasında ağlarsınız ama "" yek yeaa abi, bu toplum bizi anlamıyo yeaa saçımıza laf söylüyolar yea." diye.
dışarıya tedarikli çıkmak konusunda bizleri uyaran gençtir.
buralara yaz günü kar yağıyor canım diyerekten üşütmemizi istemeyen genç olabilir.
bizi çöpe atabilir ama atsa poşete yazık olacağını biliyordur. çevreci kişiliktir poşete yazık diyerekten aslında çevreci bir mesaj veriyor da olabilir.
yada amcası vardır kırkından sonra halay çeken amcası vardır hemde.ona karşı uyarıyordur genç kızları.böle amcam var kaçın saklanın der gbilerden.
işin özütü bu kıspet giyse dahi yakışacak tenekeci genç bizi umursuyor arkadaşlar.
uyarcı etki yapıyor toplumda.
neyse yine saçmaladık, zaman da geçti aynı zamanda.
dertler derya olmuş metalcide serdar ortaç.
iyi günler rakırlar.
güncel Önemli Başlıklar