mesajlaşmayı sevmeyen biri için geçilmesi güç eşik.

smiley sevmem ben. ''nokta''nın kararlığına, ''ünlem''in hırsına, soru işaretinin ciddiyetine güvenirim.
geçen gün yine malum smiley ile biten bi mesaj aldım. smiley dediğime bakmayın, bildiğin ''gülen surat''.

beni bilen bilir, mesaj okumaktan daha çok nefret ettiğim şey mesaj yazmaktır. ayda yılda bir acil bi durum olursa mesaj yazarım, gönder tuşuna basmadan da en az dört kez okurum. o yüzden telefonuma mesaj atan pek olmaz.

her neyse işte, ne diyordum? heh! gülen surat. geçen yine sözlükten bir yazar yazdığım bir entry üzerine mesaj göndermiş. ''nasıl yaptın?'' demiş. ben de soru işaretinin verdiği ciddiyete güvenerek, nokta kararlığında bir cevap attım. yazarın teşekkür cevabı da gecikmedi;

''çok sağol kardeşim:)''

bi anda ''kardeşim'' demesini sevinmesine ve yardımcı olmamdan dolayı duyduğu minnete bağladım. ama o sondaki gülen surat yüzünden kasıldım kaldım. büzüldüm. yedi yaşıma döndüm, abisinden onay alan küçük çocuk sırıtışıyla oturduğum yerde kalakaldım.
cevap yazamadım. ''önemli değil kardeşim'' demek istedim. diyemedim.

eğer ki sen bunu okuyorsan sevgili yazar;

''önemli değil kardeşim, ne demek. yardımcı olsumsa ne mutlu:)''

ama ben zaten hiçbir zaman bu gülen suratı sevmedim. sevemedim. telefonumun ekranındaki ibiş * sırıtışa hiç cevap yazamadım. ama gülen surat daha çok korktuğum bişey varsa o da ''ağlayan surat''tır. ağlayan suratla biten bir mesaj alırsam intihar ederim herhâlde.

bu eşiği bi geçsem herkese gülücük dolu, sevgi dolu mesajlar atarım. herkesi alnının çatından öperim. ama olmuyor, yapamıyorum. yardım edin.

beyler

:(
* *
kadına ve erkeğe göre farklı bir standartta değerlendirilmesi gereken eşiktir...

malumunuz, kadın milleti her şeye gülerler.
ihi yapmaktan geri kalmazlar asla.
amaç bellidir;
gülünce güller açmasını beklemektedir gül yüzünden.
böylece karşısındaki insana sempatik görünür güzel gelir falan.
erkekte ise öyle midir?
metropollerde yaşayan ''oha falan oldum'' modundaki hököstöleri bir kenara bırakırsak eğer durum kadınlardan çok farklıdır.
erkek gülmez kolay kolay.
sorgular!
araştırır!
inceler!
anlam vermeye çalışır!

belki minik bir bruce willis gülüşü güzel olabilir arada ama şu bir gerçektir;
''erkekler kadınlar kadar gülücük meraklısı değildir''

peki, iyi bir şey midir?
belki öyledir belki de değildir.
ama şurası kesindir;
''erkekler kadınlardan daha gerçektir!!''