bugün

atatürk'ün "türk milleti çalışkandır" sözünden yola çıkan bakanın önerisidir. **
sabahın köründe uyanılacağı için adama çok fena koyacağı durumdur.
bir çok patronun mesai saatlerinin alttan uzatıp üstten kısaltmamasına sebep olacaktır.
enerji bakanından bu önerinin gelmesi olayı olduğundan daha tuhaf yapması.
akepeli enerji bakanının son fantezisidir. taşra il ve ilçelerde hadi neyse de, büyük şehirlerde trafikten haberin yok mu? kışın o saatte erimeyen kar ve buzdan haberin yok mu? çin mi lan burası? oldu olacak yular takın bir de boynuna milletin. sabah namazını kılıp camiden cemaat topluca servisle işe gitsin, gitsin de ne olacak gidince? cepleriniz biraz daha dolacak, hazineyi sağda solda zamparaca dağıtacaksınız şan ve şöhret için. (misal; libya nuhaliflerine verdikleri 100 milyon dolar trink para) zekaya bakın bir de, maksat neymiş gün ışığından yararlanmak ve enerji tasarrufunda bulunmak. işin ne senin? yaptır 3-5 tane nükleer santral, ucuz enerji üret, saçma sapan fikir üreteceğine, denyo.
enerji bakanının önerisi. akpli olduğundan itiraz edenleri, muhalefet olsun diye sallayanları gördük. acemilik yapmış. sanki karşısında birçok düşman olduğunu bilmez gibi saf saf konuşmuş. bir öneri getireceksen sabah işe girişi söylediğin gibi akşam çıkışıda söyle. ek ücret verilecek mi söyle. haftalık 40 iş saatini geçecek mi onu söyle. medya gerçi haindir ama bunları söylediysen saklamamıştır sanırım. söylemediysen acemisin. böyle gafil avlar muhalefetteki düşmanların.
"zaten 55 saat çalışıyorum, git başımdan allah'ını seversen" cevabının verileceği öneridir.
Memurlar içindir. Olsundur. Her fırsatta 8-9 gün bayram ettiklerine saysınlardır.
mesainin sabahın bi köründe başlamasını geçtim, türkiye' nin işçi emekçi konusunda avrupa ve amerika ile kıyaslanması bile başlı başına saçmalık olan durum. sen önce bi işçine, memuruna amerika ve avrupa kadar değer ver, ondan sonra kendi sikten götten fikirlerine öyle ülkeleri kılıf et. mesela en basiti; türkiye' de saat 6' da işte olmak için gece 4-5 gibi yola çıkacak milyonlarca memurun araçlarıyla uykulu uykulu yollara döküldüğü bir ülkede her gün gelecek memur ölümü haberleri kaçınılmaz olur. peki bu durum karşısında sen bişey yapacak mısın, hayır. basın var, devlet sözcüsü de var zaten. birisi çıkar bi kürsüye 30 saniyede duyurur ölümü, basın da 45 saniye haber yapar. ee, geçti gitti değil mi. maden ocağı göçüğünde kalan işçilerimiz için iyi öldüler diyebilecek kadar haysiyetsiz adamlar varken başımızda, bir trafik kazasında ölen bir işçinin naaşına madalya takılır bu ülkede.

edit: türk milleti çalışkandır sözü ile sabahın 6' sında işe gitmek arasında hiçbir alaka yoktur. türk milleti uykusuz da çalışır demek değildir bu. bu söze nail olmak için işine şimdiki mesai saatlerinde gerektiği kadar özeni vermen yeterli olacaktır. türlü bahanelerle vatandaşı başından savma, oradan oraya yollamadan işini hallet, karşındaki vatandaşa hizmet etmek senin görevinken; onun seni rahatlatmak için işini iptal etmesini ertelemesini vs. isteme, karşındakine bir hayvan değil de insan gibi davran, yan gelip yatmak için bugün git yarın gel mantığından kurtulun öncelikle kafi.
Avrupa'da bu saatlerde çalışmaya başlıyorsa insanlar, oradaki imkanları bize sağlayın ve sizler de bizim gibi 6'da iş başı yapın. Enerji sektörü kazanç sağlayacakmış, sektör lan derler adama.
türk insanı o saatte ancak başka bi'şey için uyanır, işe falan gitmez.
(bkz: türk milleti caliskandir)*
keşke lise bitmeseydi.
günde 12-13 saat çalışıp 1.100 tl maaş aldığım ve bunların hala sızlandıklarını görüdüğüm için yeni bir önerme lazım bunlara sabah 8 akşam 8 alın size devlete sırtını dayamak...
işçi,memur intiharlarını artırabilecek karar olacaktır.
akp ye oy vermeme rağmen hiçde desteklemediğim öneri. ulan hadi biz kalktık ilkokul çocukları o soğuklarda nasıl kalkıpda okula gidecek. o kar kıyamette. hadi yazlar neyse ama bu ülkede birçok yer kış memleketi. hadi onu da geçtim sen resmi daireleri ısıtmak zorunda mısın evet. sabah 6 da mesai başlaması için o kaloriferleri yakmayacan mı yakacan. saat 6 da mı biryeri ısıtmak kolay olur 8 de mi. hacı yapmayın böyle yaaav. önce elinizdeki memurları bi tam çalıştırın ondan sonra bu işlere el atın. ulan ben dişçiyim tam gün dedin eyvallah dedik şimdi elimdeki hemşireyi sekreteri çalıştıramıyorum. adamlar 5 dk nın hesabını yapıyor. sen gelmişsin cumartesi falan filan. bi saçmalamayın ulan. sinirlendim aq.
bakanların yaptığı son açıklama ile suya düşen projedir.
bakanın mensubu olduğu hükümetin yönettiği devlet kanunlara uyacaksa ve biz de avrupa ile aynı haklara sahip olacaksak neden olmasın. ama olmayacağını bildiğimize göre bsgçk diyorum.

şuraya vay acemiliğinden yapmış düşmanlardan habersiz zavallı bakan yazan yaratıklara da sesleniyorum; siz de aynı şekilde çay koyun. kodumun dallaması, o söylemediği şeyleri geçtim biz devlet kurumunda çalışıyoruz ve gelirimizi her sene düşürüyorlar şimdi yine düşürme planları yapıyorlar. mesai yaptırıp mesaileri ödemeyen devletten kalkıp neler bekliyorsun akıl fukarası. bazı arkadaşlarımız haftanın 6 günü ve haftaiçi gece yarılarına kadar çalışıyor fazla mesai ücreti alamıyor. üstelik çalışma kanununda fazla mesai süresi de sınırlandırılmış. onu kaç kez katlayan var senin haberin var mı! avrupa'da adamın mesaisi dolduğu an işi bırakır. istemezse ücret de versen fazladan çalışmaz. genelde de paranı istemezler ve çalışmazlar.

iş verenler de alışmışlar kölelik sistemine çalışanın 5 dakikanın hesabını yaptığından yakınıyorlar. siz para karşılığı hizmet alıyorsunuz çalışanlarınızdan. o beş dakikanın karşılığı ne olacak? sen açıktan çalışmadan para veriyor musun?
(bkz: koyun diyen hanzoya koyan halk)

tanım: ülkede yan gelip yatıp paramatik memuru olan zihniyetin zoruna giden durumdur.

vardiyalı sistem denen bir olay var bu iş olmaz diyen hanzolar araştırıp görsün.
olması gereken uygulamadır.memurun bugün keyfi keyf zaten birazda onlar çeksin.
vurun memura gebersinler, belediye zehirlesin. bakkalda ekmek vermesin.
sabah 6'da iş başı yapan memur hangi vatandaşa hizmet edecek merak konusudur. ayrıca 6 da iş başı yapması için 4 de kalkması lazım. 4 de kalkan biri işinde nasıl verimli olabilir bu araştırıldı mı? hayır.
çok gereksizdir,durduk yere yaşlanmaya ne gerek var ki ...
o değil de az önce cnn türk de bir halk röpörtajında aslında iyi olur o saatte trafik olmaz diyen memur gördüm. birisi şuna mesai saati 6 olursa herkesin o saatte işe gitmesi gerekeceğini söylesin yazık olacak adama.
(bkz: solitare oynamaya erken başlamak)
güncel Önemli Başlıklar