vatan sevmek meslek değildir, vatan için meslek sahibi olup calısmak önemlidir. üretim saltanatindan yönetim saltanatina geçemeyenlerin diyarlarında marslar, nutuklar hakimiyeti baslar.

bu hakimiyet bönlüğü, şam seytanliğini, korku, dalkavukluğu, aptallığı vucuda getirir. aptallarin son kalesi olan gururla beraber her kavramin maruz kaldiği içi kof bokken kaka olmuş bir posa kalir elde.

bu posa ise ne yazık ki insanlarin kendini tanitirken bir araç haline döner.

elbette bu araclar yenilen herzelelerin temizlenmesi için sanki aceymiş gibi kullanilir.

gecenlerde bugun git yarin gel diyerek bir yüzlük alacağini vermeyen bir sikkoya canım sikkin oldugu için sabir taşimi catlatim 'versene ulan artik parayi serefsiz deve' diye hirladim. sikko anonim şirketi 'sen benim gibi milliyetci insana nasıl serefsiz dersin' diyince bobby tatketcap filmi izlemiş gibi oldum ve kahkahalar atmaya basladim. bu devede artik utandimi yoksa baska bir nedenden mi bilmiyor trank diye borcunu ve nakit parayla alişverise basladi.

bu bir anektoddur ama etik sahibi olmayanlarin, mesleklerinde beceri noksanliği yahut asinma derdine muzdarip olan kişilerin ya da mesleği siktiret meslek sahibi bile olmadan kösedönücülerin, yönetim saltanati zagonu şakşakcilarinin niçin posası cikarilmiş fikirsiz idelojilerle amigo burhan gibi davrandiklarini aciklayabildiysem ne mutlu bana.

elbette bu durum her siyasi görüsü kapsar ve bunlarin sembolleride bayrak olur.

niye mi kapsar?

dingiller o kadar cok ki üzerinize afiyet herşeyin bokunu cikarmakta emsalsiziz ki maddenin su, kati, gaz halinden sonra türk halini de kattık ondan.

ha madem öyle merhaba ben luburiTiFstim diyim bu modadan geri kalmayayim BARi, MODADAN VE TRENDLERden GERi KALiNMAZ DEĞiL Mi SEKERiM?