bugün

sözlügü takip ettiginden suphelendigim, bazen cok uyuz, bazende cok seker olabilen kisi.
Sadece dersine girerek 70 garantisi verendir.
yaklaşık 1 saat önceki dersinde uludağ sözlükte* kendi isim başlığını takip ettiğini söyleyen megolaman hocamız. selam ederim burdan kendisine*
derse devamsızlığımdan ötürü sınavda çıkacak konuları bilmediğimden ve utanmadan facebooktan sorduğum, her zamanki şirinliğiyle cevap veren türk dili hocası. *
sarışın orta boylu güzel tanımlaması kendisi için yapılınca aman yahu sadece meral deyiverin o hepsini kapsıyor diyerek özgüveni karşısında özüme güvenmekten geri durdum.

bir de bugün bu civarlarda olduğunu tahmin ediyorum. şimdi ne desemde yaransam kendisine. espiritüel, geçimi kolay hoca, geçimi kolay derken ikili ilişkileri kasdediyorum. bir de galatasaraylı.

(bkz: sev beni hocam)
kendisini bir restoranda, rakı balık sofrasında bulmak için bursayı altına üstüne getiriyorum haftanın 3 günü. bi denk gelse oturup gayri safi milli hasılanın 4te1 i zarara sokucam. ama bişey diyemez çünkü kendisi söyledi gelin oturun dedi. yiyin için gidin dedi. ama hiç hesaba katmadıkları var ben gibi.

çok samimi bir hoca kendisi.

on numero ders anlatır.

iyi giyinir, kendine güvenir.

notu da kıt değildir umarım.. göreceğiz, güzel günler göreceğiz, güneşli günler.
güzel,sevimli,sıcak kanlı bi hocadır. dersini çok önemser,en az beş imza ister. derste anlattığını sınavda sorduğunu iddia eder ama iyi ve düşündürücü sorular sorar. kaynak benim der ve okulda en iyi türk dili hocası olduğunu söyler ama sonrada böyle bir iddiam yok der.
hali hazırda kendisini göremedim bu dönem. acaba eksikliğimi hissetmiş midir. özlenen hoca bak ilginçtir.
giydiği kot pantolonu ve kot yeleğiyle ilk günden gönlümü fethetmiştir. Rahatça iletişim kurulabilen biri izlenimi oluşturmuş, güzel günler geçireceğimizi düşündüğüm hocadir.
derse girdiği ilk saniyeden itibaren güleryüzlülüğünü hiç kaybetmemiş bir insandır kendisi. ileriki senelerde onu daha da çok seveceğimi biliyorum hocam.
-sadece Meral Akkök demeniz yeterli. *
Türk dili okutmanıdır. cana yakındır. dersinde insan gözlerini onun üzerinden ayıramaz. bunun sebebi sadece fiziksel güzelliği değil; kendine olan güveni, hitabet gücü ve sevilesi olmasıdır. green cafe'nin müdavimlerindendir, dışarda herhangi bir yerde gördüğünüzde başınızı çevirmek yerine gelin yiyelim-içelim-sohbet edelim öyle gidin diye tavsiye eder.
sıradan hoca modelinin dışına çıkmayı başarmış hayatımda belki ilk defa Türkçe ve türevi derslerden birini sevmemi sağlamıştır. Bu arada sözlükte noktadan sonra büyük harf görünmüyor.
burayı takip eden, şeker mi şeker, dersi de bir o kadar zevkli geçen uludağ üniversitesi türk dili hocası.