bugün

izmirde menemen ile izmir arası çalışan dolmuşlardır. ambulansa selektör yaptığı iddaa edilen trafik canavarı şöförlere sahiptirler. an itibari ile düzensiz hızlanışları ve duruşları ile bir tanesi müşterisinin kusmasına sebeb olmuştur.
30km/saat ile yol alan aliağa-izmir yolcularının imrenerek baktıkları dolmuşlardır.
hayvan desem değil insan desem hiç değil. bütün kıro tarzı insanlar orada şöfördür. terbiyesizdirler. çoğu iki kelimeyi biraraya getiremiyecek kadar vahşidir. tazmanya canavarı tarzıyla konusurlar. hepsi değil tabiki yüzde 99 u.
bir iş gereği menemen' e bir süreliğine gidip gelmem gerekmişti ki ben bunların yoldan çıkıp düşük bankete sagdaki iki tekeri sokup hafif yan böyle eğri şekilde gittiklerini o vaziyette dahi hız yaptıklarını bilirim. binmeyen de inanmaz.
anadolu caddesi ve altınyol u kullanan herkesin hayatını birden fazla tehlikeye sokmuş trafik teröristleri. terörist derken kimsenin kökenini ima etmedim tabi ki de.
binmenizi şiddetle tavsiye etmiyorum. ''arkadaki dolmuştan önce müşteriyi kapıcam.'' mantığıyla hızlı sürerler dolmuşu. Kıroların tekidirler.
bir taksim bakırköy dolmuşu değildir.
soförlerinin tam teşekküllü bir hastanede, psikolojik testleri geçmesine ihtimal görmediğim dolmuşlardır. hiç bir trafik kuralı, nezaket kuralı, insanlık kuralı, terbiye kuralı, özetle hiç bir kural tanımazlar ve o yoğun trafikli yoldaki trafik kontrollerini nasıl aştıkları büyük bir muammadır.
90 lı yıllarda, Karşıyaka'daki evime gitmek için güzergah üzerindeki Soğukkuyu durağında inmek istediğimde, durmak istemeyen şöförün;'neden burada inecen! inmesene kardeşim.' diye fırça attığı bir dolmuştur..hız ve trafik canavarlığı konusunda tek rakipleri; Taksim-topkapı ve Taksim-Bostancı hattıdır..
anasının nikahı gibi para kazanıyorlar. otogara 7 lira vermiş idim efendim.
metro varken gereksizdir.
ne cern ne nasa, ışık hızını bu hat bulacak.
tam sopa garibi şoförlere sahip dolmuşlar. trafiğin anasını ağlatmak magandalık her türlü tip hareket mevcut. evet.
Bunlardan hızlısıı mezarda. Şaka değil gerçekten öyle. o dolmuşlarla biraz daha hızlı gitmeye çalışsalar araba kendi kendini imha edecek. Bugün adam hem çok hızlı gidiyordu, hem telefonla konuşuyordu, hem de Direksiyonu dirsekleriyle kontrol ediyordu. Şu an yaşıyor olmam bir mucize.