bugün

Konu melih gökçek olunca, siyasi etik kavramı önemini yitirir, dolayısıyla olağan tweetlerinden biridir.
Zaten, birçok tweetini de, belediye başkanlığı kimliğiyle değil, sosyal medyanın en ama en aktif kullanıcısı olarak atar.
Hangi ara, belediye başkanlığı yapıyordur acep, merak konusu!
Oraya gitmezsiniz olur biter. Ters tepmiş olur.
birileri halen kanundan falan bahsediyor, mesele kanun değil burada, etik, etik! başlıkta ne diyor, siyasi etiğe aykırılık, siyasi kanunlara değil!
Anlamadığım ailecek balıkçıya mı gitmişler yoksa balıkçıyı ailecek mi açmışlar? Cevabı çok önemli değil ama okuduğunu anlamlandırma derdi işte.
allasen meliha gökçek den bahsediyoruz ne etiği ?
Abi ilginç olan bence tweetin sonuna
'Adı balıkçı doğan' eklemesini yapması olmuş, resimde gayet ortada zaten.
Ülkenin tek sorunu "siyasi etik" olda gerek..tabi sen de haklısın dostum..
otobüs seferi eklememişse hayret.
Siyasi etikle alakasını kuramadığım tivit. Hadi inşaat şirketi olur, her ihaleyi alır anlarım da balık lokantası. Belediye işçilerinin tabldotu bu lokantadan mı verilecek? Ne gibi bir yolsuzluk olabilir ki etiğe aykırı olan. Siyasetçi vekil olmadığı sürece ticaret yapamaz diye bi kaide yok. En azından belediye başkanları için yok benim bildiğim kadarıyla.

edit: coğrafi konum itibariyle iç anadolu'da en taze balık gerçekten ankara'da yenir. üstelik her denizden her çeşit balık yenir. ankara'nın balık konusundaki çeşitliliğini bilmeden konuşmayalım litfen.

peşin not: adamın lokantasının reklamını yapmış gibi oldum. alakam olmaz söyliim.
Bir Ankaralı olarak bu adamdan nefret ediyorum, ama bu tweet gayet normal. Abartmamak lazım.
melih gökçek ve etik kelimelerinin yan yana kullanılması kadar tuhaf olmayan durumdur.
bunlar artık iyice saldılar kendilerini.
tamam her şeyinize alıştık ama biraz üslup, biraz etik falan olur yahu.

bakınız melih gökçek nasıl bir tweet atmış;
görsel

güdül belediye başkanı ve meclis üyesi olan şahıslar bir balık lokantası açmışlar.
bütün siyasiler de açılışa gitmiş.

belediye başkanı balık lokantası açıyor, bunu da büyükşehir belediye başkanı normal birşeymiş gibi duyuruyor.

çok ilginç.
biraz utanma olur yahu.
oğlunun, damadının, yeğeninin üzerine falan açsaydın o lokantayı bari.