bugün

yabancı ülkelerdeki çocuklarla kaynaşmak ve kültürler arası köprü oluşturmak amacı güden ülkeler arası mektuplaşma işinde sahip olunan, mektuplaşılan, sanal bir dostluk oluşturan arkadaş.
(bkz: hazirlikta edinilen yabanci mektup arkadasi)
eskiden kaldı böyle şeyler denilen olaylardan biridir.
özenerek yazılır sayfalar bu arkadaşa,peki şimdi?
şu klavyeye basarak yazılan email hiçbir zaman mektubun sıcaklığını vermemiş,
veremeyecektir.
postacıyı 4gözle beklemeyenler çok şey kaçırmış demektir.
öğrencilik yıllarında kişinin irtibatını koparmaması halinde, gelecekte vize* almasını kolaylaştırabilecek kültür arkadaşı.
http://www.youtube.com/watch?v=zPrTDeFNNh0

edit: başlık başıma kaldı.
tüketim toplumunda artık tüketilmiş bir diğer güzelliklerden biridir. günümüzde kalmadı gibi birşey, teknolojinin etkisi de yadsınamaz böyle olmasında. özellikle 80'ler de çok moda olan ve çok zevkli birşeydi mektup arkadaşlığı. günlerce postacı yolu gözlenirdi, ilerleyen zaman içerisinde gelişen arkadaşlığa paralel ufak sürprizler ile gelmeside ayrı bir tattı. birkaç yıla dayalı olanlarında iş birbirini ülkesine davet edip davetiye yollamasına kadar varırdı artık. birbirine kendi dilinden kelimeler öğretmek ve o şekilde yazmak başka bir zevkti. bu da bitti herşey gibi...
Eskiden çok moda olan fakat yerini internete bırakan şahsen hala moda olmasını istediğim alışkanlık, davranış.
lisede ing. öğretmenimizin hepimizin mektup arkadaşı olmalı kampanyasını aklıma getiren hadise. tüm sınıf paraları verdik mektupları yolladık. 8 yıl oldu cevap gelmedi. (bkz: vurgun)
Mektupta edebi türler hakkında fikir alışverişi etmek için var olması muhtemel arkadaştır.
uzun yıllar öncesinden sahip olduğum, halen devam eden ve sevinçleriyle hüzünlerini paylaşabildiğim arkadaşımdır. daha lisede okurken başlayan arkadaşlık, sonrasında unutulmayacak bir dostluğa dönüşmüştür. ingilizceme olan katkısını ise asla inkar edemem.şu internet çağında, yıllar öncesinin arkadaştan gelecek o mektubun beklenmesinin yarattığı duyguyu anlatmak ise çok zor. hele de inci gibi işlenmiş o güzel el yazılı mektuplar.
Teknolojiyi bahane edip mektup yazmaya üşenenler yüzünden ölen arkadaşlık türü. ikibin mikibin, kardeşim bu benim her senede yaptığım, üç bin yılı gelse üç binde de yapacağım iş. Asıl mesele ikinci mektuptan sonra mızan "mektup arkadaşlari"ndadir.
efendim arayış içinde olduğum arkadaş tarzıdır.
kalmadı bunlardan. devir teknoloji devri. hâlâ salak salak mektup arkadaşı diye tutturanlarınız var. aptallaşmayın.
Elektronik mektup arkadaşı için satılabilendir. 2014 bunu gerektirir.
sonu her şekilde sekse bağlanacağı için tavsiye edilmez. neyleyim ben o kızı sikemedikten sonra uzun uzun yazılar yazıp göndermeyi? mal mıyım?
Aradığımdır. Uzun süreli muhabbet ederik..

ing. (bkz: Penfriend)
gereksiz arkadaşlık türüdür.
usul usul yiyişemedikten sonra gereği yoktur.
En samimi arkadaşlıklardan biridir.
istediğim arkadaş. Uzun uzun yazmak istiyorum ona. Onun da benim yazdıklarımı heyecanla okuyacağını düşünerek.
Gunumuzde yok olan aradigim arkadaslik turudur.
asosyallerin mastürbasyon malzemesi.
günümüzde ismi bile bahsedilmeyen arkadaşlık türüdür.
bir ara bende bulsam dedim çünkü bizim komşunun kızına geliyor görüyorum hoşuma gitti ama sonra üşenirim ben deyip vazgeçtim.
teknolojinin gelişmesiyle popülerliğini kaybetmiş terim.
buradaki amaç,yabancı insanlarla tanışıp ingilizceyi geliştirmek.
bu durumu devam ettiren varsa veya iyi bir site bilen varsa bana ulaşsın.
Kesinlikle şuan ihtiyacım olan şey. O kadar tiksindim ki etrafındaki insanlardan , arkadaslarımdan. Kendimi fazlasıyla yanlız hissediyorum. Ve benimle sohbet edebilecek ancak birbirimizi hiç görmeyecegimiz arkadasa ihtiyacım var.
görsel