lilja 4ever ın soundtrackleri arasında da vardır bu şarkı.
bence rammsteinın en mükemmel şarkısıdır bu.
kesinlikle süper mükemmel gaza getiren bi şarkıdır, hem kızarsınız, hem üzülürsünüz hem isyan etmek istersiniz.
her ne kadar türkçeye çevirince kalbim yanıyo gibi bi anlama gelse de till lindemannın yorumuyla orhan babanın falan yorumu bir olmadığı için arabesk bi söz gibi gelmez.
mükemmeliyetinin tek unsuru, hırçın keman ritmleri olan rammstein parçası. böyle gidonu 1 metre uzunluğunda olan bir harley'i* * son sürat geniş bir otobanda sürme güdüsü yaratan şarkı. *
kahve ve sigara içerken dinlenebilecek en harika şeylerden birisidir.
çok ses çıkaran kulaklıklardan alınır, yastığın altına konur, "ich bin die stimme aus dem kissen" gerçek olur, sevinilir.
şimdi sevgili çocuklar dikkat edin
ben yastığınızdan gelen sesim!
size bazı şeyler getirdim.
bunu bağrımdan kopardım,
bu yürekle güce sahibim.
şantaja göz kapağı!
gün doğana kadar şarkı söyleyeceğim!!
cennetten gelen bir parlak ışık,
yüreğim yanıyor..
onlar size gece gelecek.
şeytanlar, hayaletler, siyah periler
mahzenin dışında sürüklenirler,
yatağının altından bakacaklar!.
onlar size gece gelir
ve sizin küçük, sıcak gözyaşlarınızı çalarlar
ay yükselene kadar bekler,
onları soğuk damarlarıma boşaltırlar.

şincik çocuklar dikkat edin
ben yastıktan gelen sesim
gün doğana kadar şarkı söyleyeceğim
cennetten bir parlaklık
yüreğim yanıyor..
mein herz den sonra "brennt" derken till *, bırınınıt gibi süper bir ses verir. mein herz bırnınınt kısmının hastası olunulur.*
almancaya yüregim yaniyor olarak cevrilmesinde sakinca görmedigim deyim.
Harika, müthiş... ayrıca Mutter'ın kare asından biri..
diğerleri için ;
(bkz: Sonne)
(bkz: Mutter)
(bkz: Feuer Frei)
başlı başına bir korku bu şarkı. delicesine bir arınma. büyüyememiş çocuklar için bir pışpışlanma vakti. büsbütün bir sanat aslında. her notası ve her hecesinde, till'in sesine çekingenlik ve umutsuzluğun karıştığı her bir saniyede dinleyenin ruhunu bedeninde boğan, büyüten bir ağıt gibi.

rammstein'in sadece bir metal gurubu olmadığını, dinle geç müzikler yapmadığını kanıtlayan onlarca şarkıdan yanlızca bir tanesi.
senfonik havasıyla tüyleri diken diken eden rammstein 'ın güzel şarkılarından yanlızca bir tanesidir.
kimilerine göre en iyi rammstein şarkısıdır.
bunlarda iyidir:
(bkz: halleluja)
(bkz: engel)
en süfer rammstein sarkisi. mein herz brennt diyisi beni huzunlendirir.
http://www.youtube.com/watch?v=jZwxIAHiwoQ
birileri böylede değişik bir video yapmışlar.
lilja 4 ever'a cuk oturmuş şarkıdır.
rammstein'in en güzel $arkısıdır. dinlerken matrix havası yaratıyor.
bonus olarak (bkz: engel)
"cigerim yaniyor!" tadında, müthiş bir rammstein şarkısı. hilf mir'le kapıştırılır, pek keyiflidir.

ciğerim yanıyor değil bak, cigerim yaniyor.
kulakların kölelerinin(kendileri böyle tabir ediyor) yapmış oldukları en sağlam parçalardan biridir. açın ve dinleyin cok fazla yoruma gerek yok zaten . birde lilja 4 ever da kullanılan sahne varya inanılmaz ötesi olmuştur. mutlaka o sahneyi izleyin ama önce birazz rammstein dinlemek gerek sanırım yada gerek de olmayabilir .
an itibariyle höyküre höyküre, ağlayarak eşlik ettiğim, mükemmel insanların mükemmel şarkısı, rammstein yapıtı.

yanıyor, hem de nasıl.
yolda değil, yola çıkmadan önce dinlenmesi gereken.

koştura koştura, yaldır yaldır gidersiniz. arabanız varsa gazlarsınız. toplu taşıma aracındaysanız demirlerde barfiks çekersiniz. öyle bir enerji.
öyle bir şarkıdır ki ortada bir şey yokken yakar.
till üstüste mein herz brennt diye bağırdıkça ağlamanın eşiğine gelen bünyeyi 3:40'tan sonra hiç bir kuvvet durduramaz artık.

bir de nakaratta "brennt!" diye böğüren adam aynı zamanda "..aus dem kissen" derken öyle naifleşmiyor mu, işte ben orada eriyorum.
araba kullanırken dinlenmemesi gereken rammstein şarkısı. o nasıl bir gaza gelmektir, o nasıl bir asfaltı ağlatmak, yanda taşıdığın yolcuya çılgın attırmaktır allahım.*
70 hp lik palio yu m3 kullanıyomuşçasına gaza gelirsiniz dinlerken.