bugün

Star'ın 'ikinci adamı' 28 Şubat destekçisi gazeteciler için HiSLERiNi böyle yazdı: içimden rövanşist olmak geliyor...
- Peki kimdir Mehmet Ocak'tan?

Mehmet Ocaktan, 1955 yılında Balıkesir'in Dursunbey ilçesi, Karyağmaz Köyü'nde doğdu. ilk öğrenimini Karyağmaz köyünde, ortaokulu Bursa Yıldırım Bayazıt ortaokulunu bitiren Ocaktan, lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1984 yılında istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

ilk ciddi şiir çalışmalarına üniversite yıllarında başlayan Mehmet Ocaktan, Mavera, Yönelişler, Üç Çiçek, Şiir Atı, Gergedan, Bürde, Kaşgar, ipek Dili, Sombahar, Gösteri ve Dergâh dergilerinde şiirler yayımladı. Dergibi adlı internet sitesinde röportajları yayınlandı. Zaman zaman edebiyat dergilerinde şiir üzerine yazılar da yayımlayan Ocaktan'ın 'Rüzgarla yaslı' (1984), 'Kırık bir rüya denizi' (1990) ve 'Aşk meleği' (1996) adında üç şiir kitabı bulunuyor.

Ocaktan, Yeni Şafak gazetesinde, Yayın Yönetmenliği, Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı yaptı. 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde 23. Dönem Bursa milletvekili seçildikten sonra, gazetecilik hayatını noktaladı.

2011 yılında gazeteciliğe geri döndü. Şu anda Star gazetesinin yayın koordinatörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca aynı gazetede yazıları yayınlanıyor.
Etiketlerle konuşmak gerekirse kendisi yandaş bir yazardır. Bugün Star gazetesindeki köşesinde cemaatçi yazarları AYIPLAMIŞTIR. (Sağlam kavga ediyorlar.)
Evlerimizi gözetlemek için “özel yetkili röntgencilik” hakkı mı istiyorsunuz?

Ne ayıp şey... Siz, birilerinin gizlice pencerenize tırmanarak özel hayatınızı gözetlemesini ister misiniz? Bu nasıl bir gazetecilik anlayışıdır ki, gizli dinleme ve görüntüleri yayınlamak için yanıp tutuşuyorsunuz...

YAZININ LiNKi:

http://www.stargazete.com...hakki-istiyor/yazi-605065
son günlerin blow job ustası.
Ocaktandır, ermeni ocağından. ben bu kadar göte girecek laf söylemek isteyipte söyleyemediğimi hatırlamıyorum ermeniler bu adama 1 milyon dolar falan vermediyse gerçekten çok ayıp ediyorlar. 27 nisanda habertürk te çıktığı programda adam gibi türkçe komuşamayan bir adam olarak tarih hakkında ahkam kesiyor bu kadar altı boş bu kadar yanlı bı kadar isbatsız bir konuşma görmedim bu adam çıkıp bir ulusal kanalda konuşabiliyorsa öyle ifade özgürlüğünün anasını sikeyim ben adam resmen ermeniler hiçbirbok yapmadı türkler adamları kesti diyor şaka gibi lan.
Yalancinin karisini anasini kupon olarak da kizini siksinler mi hocam yaptiginiz haberlerle ilgili? Diye sormak istedigim fakat bir turlu basına kapalı ortamlarda soramadığım yazardır.
Ne zaman açsam ntv ekranında görünen gazeteci. Orada yaşıyor galiba. Evet.
şu sıralar karar gazetesinde islamcılara giydiren ve akp'ye eleştiriler sıralayan isim.
Koyu akabeli iken muhalif olmuş gazeteci.