bugün

hayatımda gördüğüm en kıvrak (en ama en kibar tabiriyle), en tükürdüğünü yalayan şahsiyetlerden.
yıllarca sponsor olduğu fenerbahçe'ye oluk oluk para akıtan eski federasyon başkanı.
sonuna kadar desteklediğim adam!
ulan adama aziz yıldırım dan sonra gelecek en yetkili yönetici, en çok destek veren adam dedik. böyle fenerbahçe aşığı adamı en koyu gsli hıncal uluç'un tabiriyle diğer takımlar fenerbahçe ye daha fazla katkı yapmasından korktukları için gs, bjk, g.antep, trabzonspor; bjk başkanı yıldırım demirören in evinde yaptıkları toplantı sonucu sırf aziz yıldırım ın desteklediği Göksel Gümüşdağ başkan olmasın diye bu adama başkanlığı sundular! hatta aziz yıldırım ın önce haberi yoktu sonrada camiada ayrı düştüler haberi çıkmasın diye o da kabl etti aydınlar ın fenerbahçeden ayrılıp başkan olmasını.
peki sonra ne oldu? 3 gün ya da bilemedin 5 gün sonra adamın eline bu bombayı verdiler en çok sevdiği yıllarca hizmet ettiği sponsoru olduğu kluple karşı karşıya kaldı. bizim yöneticiler sen fenerbahçe düşmanısın fenerbahçe ye önyargılısın dediler yuhh ulan yazık günah adama aydınlar ın dediği gibi: "el insaf, onun oraya geleceğini mi biliyordunuz ki?" adamın 10 numara hayatı varken siktik attık eline de 3. günden şike dosyasını verdik sonra suçladık. kimse olmasa da ben senin yanındayım aydınlar keşke özaydınlar bizde asbaşkan olarak kalacağına sen başkan olarak kalsaydın.

edit: sürecin daha detaylı bir yazısı ahkam kesmeden önce oturun okuyun üşenmeden
http://papazincayiri.blog...aydnlar-nasl-secildi.html
tükürdüğünü yalama konusunda sınır tanımayan.
"ligler zamanında başlayacak"- "ligler bir ay ertelenmiştir"
"benim başkanlığım süresince 58.maddenin değişmesi mümkün değil" - "bir seferlik küme düşmenin kaldırılması için olağanüstü genel kurul toplantısı yapılacak"
"yönetim kurulu görevinin başında, güven tazelememizi isteyenler, güven tazelemeye ihtiyacı olanlardır" - "istifa"

hani bir deyim vardır sıçmak ve sıvamak hakkında;
sıçtı, sıvadı, kaçtı.
(bkz: böyle açaydım kollarımı gitme diyeydim)

yok lan. anca gider. rahmetli hasan doğan'ın tırnağı olamaz.
eski tff başkanı.

http://c1201.hizliresim.com/t/z/293nn.jpg
14.01.2012 tarihinde eski başkan olarak tarihte ki yerini alacak dediğim eski tff başkanı.
(bkz: (#14258491)
Biraz önce gazeteleri göz gezdirirken hani istafa ediyordu lan demiştim, dediklerini yalayan şahsiyet. Gazeteleri bir kenera bırakıp internete girdiğimde son dakika olarak istifa haberini duydum, büyük ihtimal 58. maddenin değişmediğinden istifa etti.
"parayı veren düdüğü çalar" özlü sözünde betimlenen "düdük" kendisidir...

epey uğraştı şikecilerin kıçını kurtarmak için. pisliği temizlemek bir sonraki başkana nasip olacak anlaşılan.
azizbahçelilere yaranılmayacağını anlayarak ne haliniz varsa görün demiştir.
Rantı dağıtmak O kadar kolay değilmiş değil mi? Diye sormak istediğim adam.
federasyon başkanlığından istifa ederek Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos giderek büyümektedir.
kafası çalışmayan anti fenerlilerin hala fenerbahçelilik yapmakla suçladığı adam. ulan adam fener i şampiyonlar ligine göndermedi, bütün maçlarını hafta içi oynattı, genel kurul önünde yöneticilerle tartıştı. bu adamı hala fenerbahçelilik yapmakla suçlamak sadece ve sadece gerizekalılıktır.

tabi siz alışsmışsınız haluk ulusoy gibi maç ayarlayan, galatasaray ın çıkarlarını her kulvarda korumak için canla başla çalışan, fener e işkence yapan federasyon başkanlarına. o yüzden böyle herkesi fener e yakın olmakla suçluyorsunuz. çünkü sizin lehinize iş yapılmıyorsa karşı taraf fenerlidir.

neyse götünüzü yağlayın ve bekleyin. asıl şov 14 şubat tan sonra başlıyor. o zaman kaçacak delik arayacaksınız.
ben kendisinden seçim için 30 şubat tarihini açıklamasını bekliyordum. malum 30 şubat bu sene hiç var olmayacağı için seçim de yapılamayacaktı ve türk futbolu hepten bitecekti. bence bu daha yakışırdı kendisine. düşünememiş olmalı.
bu olaylar ilk çıktığında yapması gerekeni bugün yapmış olan adamdır.
ya çok saftır ya da çok güzel safa yatandır. Vakti zamanında kongrede olası en güçlü başkan adayımızdı kendisi, başımıza henüz gelmemiş felaketlerden biri olurdu.
bir çuval inciri berbat edip giden eski tff başkanı. ister korkaklık deyin, ister iyi niyet, ister eyyamcılık ama şu bir gerçek ki eğer birazcık cesur olup elini taşın altına koysa ve zamanında kararları alsa idi şu an çok farklı bir noktadaydık. her zaman en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. bunu bir kez daha bizlere gösterdi. bu kubbe de hiçte hoş bir seda bırakmadan çekip gitti. bakalım bu saatten sonra hangi cesur yürek tff başkanı olacak? bekleyip göreceğiz.
nasıl bir başkansa fenerlisi de fenerli olmayanı da taraf tutmakla suçluyor maa'ı, zor olanı başarmış.
göreve getirildi.
göreve getirenler başkanını tutukladı.
başkanı tutukluyken eline verdikleri kağıtları okutturdular.
zaman zaman konuşturuldu.
kafama sıkar giderim dedi ama frenlediler.
bir çok kez açıklamaları birbirini tutmadı.
58'i kaldırmak istediler, toplandılar, yine eline verdikleri hikayeleri okutturdular.
başaramadılar.
sen bu işi beceremedin dediler, şutladılar.
iyi adamdı, sevimliydi, görevini tamamladı.
tamam dediler.
buraya kadar dediler.
maa gitti, oyun bitti.
(bkz: 31 ocak 2012 mehmet ali aydınlar ın istifası/#14442204)
dediği her şeyin tersini yapan adam. çok enteresan bir özellik.
--zaytung--
uefa, mehmet ali aydınlar, göksel gümüşdağ ve lutfi arıboğan'dan boşalan koltuklara kadın ve çocuk seyircilerin getirilmesini tavsiye etti
--zaytung--*
istifa ederek yaptıklarını sıvamaya çalışan eski başkan.
istifa ettiği gün tff'nin başına trabzonspor eski başkanının getirileceği açıklanmıştır.
ne kadar ilginç değil mi?
federasyon'un 58. maddenin uygulanacağına karar vermesinden hemen sonra istifa etmesi veya ettirilmesi son derece ironiktir. yerine gelecek yeni başkan, başta fenerbahçe olmak üzere şike yaptığı iddia edilen tüm kulüplerin küme düşmemesini sağlayacaktır. hem dik duramadığı için kendisine, hem de adı şikeye karışan "eşkiya" spor kulüplerimize yazıklar olsun...

(bkz: hukuku bir kere delmekle birşey olmaz)
güncel Önemli Başlıklar