bugün

En azından Arap komutan isimleri vermiyor bu da bir şeydir diye düşündürür.
ortasında bir kaçak saray olmalı.
engin ardıç denilen yavşağın kendi gibi bir yazı olmuş. zeka yoksunu hakaret içeren bir yazı.

ne yapsanız boş .
arap komutan isimleri verilmiyor diyip kemalingrad ı türkce sanan yunan tohumlarının savunduğu hede . inansam yapabilceklerine adını varsınlar gavatingrad koysunlar dicem de bunlar banka hortumlayıp viski içmekten başka birşey beceremiyorlar güvenemiyorum .
kabataş yalancıları köpeklerin uydurduğu isimdir. Allasen kim okuyor bu sikindirik gasteleri.
bilezik gibi geçirmiş ardıç.

ahahah kemalingrad.

ulan bu herifler olmasa kimle taşşak geçecez amk.
Kafası güzel bu memleketin.
valla güldüm ne yalan söyleyim.

o kadar yıldır gülüyoruz, giderayak somut şeyler bıraksa da gördükçe gülsek düşüncesi uyandırır.

kemalburg da harika.
(bkz: call of duty 2)
(bkz: stalingrad)
ahahaha diyerek güldürmüş kenttir. böyle bir şey olsaydı ismetgrad da kesinlikle olurdu.

(bkz: leningrad)
(bkz: stalingrad)
Arap komutan isimleri verilmiyor derken kemalingradı Türkçe dediğimi sanan Arap tohumlarını ortaya çıkarmış kent ismidir. Merak etmeyin Mustafa Kemal filan koyarlar. Ya da Atatürk'ten esinlenen bir isim. He bu siz Arap yalayıcılarını rahatsız eder mi tabiki evet. Bu zerre umrumda mı tabiki değil. Kudurun yobazlar sizi.
Yazıyı baştan sona okuyanlar için söylüyorum buram buram akp yalakalığı kokuyor, zaman kaybı oldu şahsen.
aman ne kadar zekice bir espiri, tam da yalaka götoşların ağzına layık!

türkiyenin merkezine kurulması planlanan şehrin adıymış efendim, tabii espiri mahiyetinde.

yahu gerçekten bu memleketin adam olacağı falan yok. ben artık dersimi aldım. bu ülkede yaşayacaksan, insanların kerizliklerine, mallıklarına bakıp bakıp hayıflanmayacaksın bizim yaptığımız gibi. onun yerine keriz silkeleyeceksin tıpkı fadıl akgündüzün yaptığı gibi, erdoğanın, geçmişte demirelin, ihlasın, kimse yok muların, gülenin, adnan hocaların ve daha nicelerinin yapmış oldukları gibi. ceplerindeki son kuruşa kadar silkeleyeceksin ve biat ettireceksin. her şey üç beş sihirli kelimeye, cümleye bakıyor.

osmanlı diyeceksin, ecdat diyeceksin. din diyeceksin, iman diyeceksin. kadın demeyeceksin, analar diyeceksin. kadın da neymiş bre deyyus? olsa olsa ya anadır, ya da anne adayıdır. insan hakları demeyeceksin, başörtülü bacılarım diyeceksin. eylemler demokrasinin bir parçasıdır demeyeceksin, bunlar anarşik, bunlar gominik diyeceksin. farklı fikirlere saygı duymayacaksın, onları ezeceksin. halka gelince zırnık koklatmayacaksın, dalga geçer gibi 1500 lira asgari ücret zulümdür, zalimliktir diyeceksin.

sene 2011, chp iktidarı eleştirmekle eleştiriliyor. "siz de kendi projelerinizi koyun o zaman" diyor bir ak koyun. haklı da bir yerde. sene 2014, akpnin yolsuzlukları ayyuka çıkmış, her şey gün gibi ortada. muhalefet bu sefer de iktidardan yolsuzlukların hesabını sorduğu için cezalandırılıyor. cumhurbaşkanlığı seçimi, chp ve diğer muhalefet türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir uzlaşma ile ortak cumhurbaşkanı adayı çıkardığı için ve o aday da bir çok yabancı dil bildiği için cezalandırılıyor halk tarafından. her seferinde bahaneler aynı: "siz de projelerinizi koyun o zaman."

şimdi chp ilk kez projeleriyle, gümbür gümbür seçime giriyor. ilk kez akpnin projelerinden değil, muhalefetin projelerinden konuşuyoruz. chpnin asgari ücreti 1500 tlye çıkaracağını öğreniyoruz mesela. öğrenciye yurt dışında doktora bursu sağlayacağını, emekliye yılda iki maaş ikramiye vereceğini, akp döneminde binlerce işçinin ölümüne sebep olan taşeron sistemini sonlandıracağını öğreniyoruz. en son olarak da türkiyenin merkezine kurulacak bir megakent sayesinde yabancı yatırımların artırılacağını, türkiyenin ortadoğunun hong kongu haline getirileceğini öğreniyoruz. hong kong dediğiniz yer, çine özel bir statüyle bağlı olan bir yer. ve burada kişi başı gelirin 55 bin dolara yaklaşıyor. çinde ise bu rakam 13 bin dolar civarında.

bunları beğenirsiniz, eleştirirsiniz, orası size kalmış. peki ya akp? akp ne diyor? akp bu sefer neler yapacağından bahsetmiyor. neler yapmayacağından bahsediyor daha çok. mesela asgari ücreti 1500 lira yapmayacaklarmış. bu zulümmüş. namusuyla çalışan bir işçiye 1500 lira maaş vermek de neymiş? hiç öyle şey olur muymuş? aç gözlü, kısa yoldan zengin olmayı düşünen ve vizyonu olmayan işadamları nasıl para kazanacaklarmış bir işçiye 1500 lira para verirlerse? merkez türkiye falan da olmayacakmış. merkez türkiye diye türkiyenin merkezine, tam da akpnin çok yüksek oy aldığı şehirlere yakın bir yere megakent kurulsun istemiyorlarmış. herhalde kendileri de biliyor akp seçmeninin orospulara olan düşkünlüğünü ki, engin ardıç onu sormuş: "bu şehre genelev de yapacakmısınız" diye. ben de merak ediyorum şahsen. aklı fikri sikişte olan pek çok insanın bulunduğu bir ülkeye, bölgeye böyle bir megakent yapıp orayı genelevsiz mi bırakacaklar acaba? eğer orospu bulmakta zorlanıyorlarsa engin abim ona da yardımcı olur herhalde. sırf medya orospularını doldursa, değil bir tane on tane genelev çıkar o kadrodan! hem böylece sikişten başka bir şey düşünemeyen neo-muhafazakar kitlemiz de bir rahatlar, aklını daha başka sorunlara verebilecek konuma gelir.

akp emekliye de ikramiye falan vermeyecekmiş. ne gerek varmış. zaten şimdiye dek ölmedikleri kabahatmiş. akplilerse, zaten şimdiye kadar çoktan ihya oldukları için, onların da hepi topu senelik bir kaç bin lirada gözleri yokmuş. onlar milyonluk ihalelerin peşindelermiş. akp lojistiğe falan da sıcak bakmıyormuş. teknolojiye sıcak bakmadıklarını zaten biliyorduk. ne diyordu bir bakan "bunlar akıllı insan işi değil. sen alacaksın, kullanacaksın. nasıl yapıldığına kafa yormayacaksın." aynen öyle olacakmış. türkiye inşaatçı cenneti olmaya devam edecekmiş. yollar, köprüler, binalar gerekirse yıkılıp yıkılıp tekrar yapılacakmış ki laz müteahhitlerimiz milletin biraz daha "a.na koyabilsinler", ağaoğlu daha fazla insanı tartaklayabilsin, kızına yeni oyuncaklar alabilsin.

haa bir de en önemlisi, devletin çerez parası olan makam araçları falan azmış bile. yetmiyormuş. bizim o mübarek büyüklerimizin götcağazları mersedesin sikindirik koltuklarında iki büklüm kalıyormuş, zorlanıyorlarmış memleket meseleleriyle ilgilenirken. hele diyanet işleri başkanımız? bir türlü allaha doğru dürüst dua edemiyormuş şöyle fiyakalı bir mersedese binmediği sürece. ondan gelişmiyormuş ülkemiz zaten. bir de ah şu fakir piçler yok mu, adamın topu topu on yüz bin milyon liralık makam aracını dillerine dolamışlarmış. zenginin malı züğürdün çenesi... yahu diyanet işleri başkanı diyoruz ey mübarekler. o olmasa siz ramazanda sakız çiğnemek, sigara içmek, ağzını çalkalamak, tükmüğünü yutmak gibi şeylerin orucunuzu bozup bozmayacağını bilemezdiniz. hangi karıyı götürmenin dinen caiz olduğunu, hangi karıyla oynaşmanın günah olduğunu bilemezdiniz. dünyanın düz mü yoksa yuvarlak mı olduğunu bilemezdiniz. hangi partileri desteklemenin mekruh olduğunu bilemezdiniz pezevenkler. bir de utanmadan başganın hepi topu bilmem kaz yüz trilyon akçelik arabasının lafını mı yapıyorsunuz utanmadan? püh, yazık size.

şimdi engin abim megakent kemalingradla dalga geçmesin de ne yapsın a dostlar? akpye mi dil uzatsın? siz niye projelerinizden bahsetmiyorsunuz mu desin geçmişte muhalefete dediği gibi? işiniz gücünüz muhalefet etmek mi desin iktidar partisine? hiç yakışır mı canım?
enginar dıç, mehmet barlas diye gazetecimsilerin yaşadığı ülkede popodan çıkmış yazı.

efendim ne yiyip ne içiyorsunuz, maşşallah taşşş gibisiniz. ıstırırım, yalarım bile.
kemalland de olabilir.
şu gerizekalıyı skip leyin arkadaşlar izlemek istemiyorum.