bugün

mc donalds da yemek yerken karşında hintli birinin yemek yiyor olması.

başlığın ırkçı olduğunun farkındayım.. yaklaşık 3 ay önce dubai ye taşındım eğer hala istanbulda oturuyor olsaydım ben de çok rahatsız olurdum bu başlıktan.

gel gör ki işler buraya taşınmamızla birlikte değişti, nüfusun neredeyse %70 i hintli ve hizmet sektöründeki tüm alanlarda kendileri çalışmakta. tabi ki ülkelerindeki fakirlik burada aldıkları maaşlar yaşam sıkıntısı vs. konularına girmeyeceğim ama her ne kadar koca bir ırka mal etmek istemesemde.. metroda sürekli herkesin dibine girmeleri, 4 lü 5 li erkek gruplar olarak gezip sürekli birbirlerine temas etmeleri, herşeye kafa sallamaları.... derken biraz kendilerinden hoşlanmamaya başlamadım desem yalan olur..

son olarak bugünkü başlığa konu durum; tamam biz de hamburgeri patatesi elimizle yiyoruz ama onun da bi adabı var ya.. hamburgeri eli ile değil avcu ile yiyor adam.. patatesi iki parmakla değil dört parmakla tutup ağzını da eli ile sildi bütün bir yemek.. kalkıp yer değiştirmek ayıp olacağından öylece önüme bakıp yemeğimi yedim. ama sanırım bu ana kadarmış.. Artık söylemek zorundayım..

(bkz: anne ben ırkçı oldum)
Aynı masanın karşısına ise saçma karşı masaya oturduysa kimseyi iplememek gerek.

Her yerin her zümrenin hali mizacı hareketleri meşrebi farklıdır.

Kimseyi sevmek zorunda da değilsin, al yemeğini bak önündeki tepsiye ye kalk bu kadar.
MC donalds'in etine midesi giden insan, avuçla patates yemeyi eleştirmesin bi zahmet.

Yahu zaten afedersin hayvan pisliği yiyorsun, ha elinle yemişsin ha ayaginla. şov yapmayın.