bugün

Daha da geçmişe gidersek aslında hepimiz ilk oksijenli solunumu başlatan siyanobakteri kökenliyiz.

(bkz: primat)

(bkz: siyanobakteri)
Basite indirgersek durum bu. Aksini iddia eden zır cahildir.

Aynen öyle.
Ben insanım, sen hangi hayvanın oğlu olduğun umrumda değil.
tengir budun un hayır diyemiyeceği tek gerçek.
bayramda ebenin dedenin elini öpmeye gidersin artık en yakın sirke ya da hayvanat bahçesine.
konuya dair okunabilecek güzel bir yazı:
https://evrimseltip.org/2...lardan-mi-evrimlesmistir/
evrimi kabul etmeyen, ya bilimden bir haberdir. yada gömmüştür kafasını toprağın altına.
doğru önermedir.

+ooo hikmet naber bilader?
-iyidir çok şükür kardeşim senden ne var ne yok?
+çok şükür kardeşim. hayrola nerden geliyorsun böyle?
-maymundan geliyoruz hacım.
+...
-muzaffer abi maymun almış onu görmeye gittik hacı o şekil yani.
+ha eyvallah.
(bkz: nereden geldiğimizi onlardan öğrenecek değiliz)
(bkz: maymuna gittiğimiz gerçeği)
ortak bağımız olduğu %99 değil, %100 olan durum. ayrıca size sadece şunu sormak istiyorum. hiçbir bilgisi olmayan kişi bile bu mitolojik dinleri bir kenara bıraksa; kedinin bile 2 gözü olduğunu, üreme organı olduğunu, boşaltım sisteminin bizimle benzediğini, bir burnu olduğunu, bir ağzı olduğunu görmez mi? bak sadece kedi diyorum, örnek olarak verdim. bu türde sayısız canlı örneği verebilirim. unutmayınız, bizler primatlar olarak ön beynimiz geliştiği için çoğu şeye neden arayan bir türüz. bundan dolayı da dinlere merak hep yerleşmiştir insan beyninde. ancak bu merak, dinleri asla gerçek yapmaz. adem efsanesi ilk insanın oluşumunu konu alır. ondan öncesine değinecek kapasiteye sahip değildir zaten.
yani atasının maymun olduğunu düşünmek bunu kendine yakıştırmak bunu garipsememek de insanın kendini aşağılamasıdır.
bari kendi adınıza konuşun amk.
yanlıştır. götümüzden geldik, göt kılıyız biz, hülooooğğğ.
bizim anamız babamız belli, ya senin?
maymun değil sikimizden geldik biz..gerçek bu işte.
toplumdaki inatlaşmaya bakılırsa, katıra gittiğimiz gerçeğinin yanında esamesi bile okunmaz.
bir teoridir ancak topraktan gelmeye göre daha mantıklıdır.

- yaaa şimdi siz atanızın maymun olduğunu mu iddaa ediyonuz hocam?

(bkz: imam hatip öğrencisi)
bu, dincilerin ateitleri kucuk durume amaciyle soyledigi bir sacmaliktir. Darwin'in turlerin kokenini okuyan herkesin bildigi uzere, Darwin kimsenin kimden geldigini iddia etmemistir. Darwine gore tur ve varyasyon tatismasi sacmaliktir, kimse neyden konustugunu bilmemektedir. Isin asli, turler, varyasyonun sonucudur, ve herkes birbirinden gelmektedir. Kronolojik siraya gore insanla maymunun atasi ayni olsa da, insan maymundan veya maymun insandan gelmemektedir...

Insan mamundan geliyor sacmaligi, dincilerin olayi kicindan anlamasi ve darwinistlerle basa cikmanin onlari kucuk dusurmekten gectigini dusunmesidir. Bunun en carpici orneklerinden birisi 1860 oxford evrim tartismasidir. Ozellikle huxley ve rahip wilberforce arasinda gecen munazarada wilberforce huxleye "annenin soyu mu babanin soyu mu maymundan geliyor?" diye sormsai uzerine huxley"atalarimin maymunla akrabiligi olmasi olasiligi beni utandirmaz. Ancak akrabalarimin ve atalarimin gercekleri saptiran bireyler olmalari utanc kaynagidir" diye cevabi yapistirmistir...
türk kızları ve apaçi kardeşlerimizce doğrulanan gerçek. o kadar kıl insanda olur mu amk! yuh.
yıl olmuş 2013 hala evrimi reddenler var, hala allah, din, kitap, yaratılış vs diyenler var, hala 200 sene geriden gelenler var, hala...
Guzelcene saclarini kestir ve sakal traşını ol, önersinde bulundugum tespittir.
Madem biz bilime inanıyoruz evrime de inanıyoruz olgusu ile dile getirilen sorulan sorularla alaşağı edilmiş, birbiriyle çelişen sadece işine gelmeyenlerin desteklediği saçmasapan yalanlar dizisidir.
başlıkta yer alan"geldiğimiz" kelimesindeki çoğul eki "iz" silinirse bu inançta olanlara, diğer inanç sahiplerinin yardımlarıyla beraber bir dernek oluşturmayı ve darwin teorisi inancına sahip kişilere düzenli olarak kasa, kasa anamur muzu göndermeyi hedefliyoruz.
maymunların bile güldüğü evrim fikrine dayanan ''gerçek''.
yanlıştır.evrim teorisinden bir hareketle bu söylendiyse doğrusu maymundan değil insan ve maymunun ortak bir atadan geldiğidir.

edit: evrim teorisi ne derece gerçektir o da meçhul.