bugün

Ozel bir şirketin personel alma kriteri siz o sirkette yuzde birlik bir pay sahibi bile degilseniz sizi asla ilgilendirmez. Politik ya da dini gorusu bu yonde karar kilmasina neden olmus olabilir. Size dusen bu konuda rahatsizsaniz oradan alisveris yapmamak olmali aksi taktirde bu turban kompleksiniz sizi kotu göstermekten baska bir sey yapmayacaktır. Sonucta siz kendi sirketinizin calisan alma kriterlerini baskalarinin karar vermesini istemezsiniz degil mi?
Bir kızın duyarı yüzünden bir firma kapandı şimdi, bunun vebalini öder mi bilmem. Bazı iş yerlerinin politikaları vardır, bunu kabul edersin etmezsin bilmem ama bir çok insanın eve götürdüğü parayı fes ettiler şimdi.
Türkiyede çoğu yönetici işini iyi yapmıyor, hep bir ezme, mobbing var fakat bu konuya naçizane görüşüm budur.
Kpss den sonra mülakat şartı getirip, akpli olmayan, akpli dayısı amcasından torpil yaptıramayan insanları hakettiği halde memur yapmayan, kendi adamlarını aldığı düşük puanlara rağmen devletin her yerine yetiştiren adamlar duyar kasıyor. Kusura bakmayın ama sikerler sizin duyarınızı, devlet sizin olmadığı halde insanları kafanıza göre memur alırken, özel bir şirketin uygulamasını eleştirmenin adı olsa olsa ibnelik olur.
Normaldir.
Ya bu özelleşmenin getirdiği bir güzellik, benim şirketimde ben istediğim kuralı koyarım. istersem hiç kadın çalıştırmam. istersem sadece kapalıları çalıştırırım, istersem sadece ankaralıları çalıştırırım misal.
Benim değil mi, kimi istersem onu alırım işe.
Ve markam tesettür şıklığını yansıtmıyorsa tesettürlü birini işe almamam kadar doğalı yok. Hatta ben işveren olsam kilolu çalışan almam, eli yüzü düzgün, kıyafetleri üzerinde taşıyabilecek birini alırım.
Markayı yansıtacak çünkü.
Amaaaaa franchisinglerin kafasına göre iş yapmaması gerekiyor. Sen temsilcisin, marka sahibi değilsin. Marka adına Kural koyamazsın. Koyuyorsan bile bunu gizli yapacaksın. Sonra böyle kepenk kapatırsın işte.
Ama boş duyardan ibaret orada anlaşalım. Tesettür mağazasına açık olduğu için alınmasa biri, bu kadar olay çıkmazdı. Neden bu aşağılık kompleksi? Neyseh. Bana neh.
ülkede 20 senedir islamcı hükümet varken halen mağduruz diye zırlayan tiplerin goygoyudur.

kabataş yalanında gördük bunların nasıl mağdur(?) olduklarını.

belli ki ülkede erken seçim girişimleri var oy devşirme denemeleri bunlar.