bugün

defacto ve lc waikiki'nin bir üst levelidir. deposu bu mağazalara nazaran biraz daha derli topludur; ama her mağazada olduğu gibi burada da hak aradığınızda bulamazsınız. yavşak müdürler yüzünden iş hayatınız zehir olur. hedef tutar bazen. bu yüzden yaptığınız satışa göre iyi prim gelebilir. şartları iyidir aslında, gününde yatırır parasını; fakat dediğim gibi, sistem belli. o ay mağaza 800000 (sekiz yüz bin) liralık satış yapar, o mağaza personelinin aldığı toplam paraysa devede kulak kalır. "lan iyi prim aldık bu ay haa..." diye avuturlar kendilerini. avantajlı olan tek yönü; müşterisi biraz daha seçmedir. aksi takdirde bir numarası yok.
2 yıl once denemıstım. Bır hafta bıle surmedı ıs maceram.
dorduncu gunumun son saatlerıydı kı kapıdan mavı gozlu bırı gırdı. Kız arkadasına dogum gunu hedıyesı almak ıstedıgını belırttı. Yırmı dakıka kadar ona bayan kıyafetlerını gosterdım. Kararsız kalıp secemedıgı ıcın begendıklerını benım uzerımde gorurse daha rahat karar verebılecegını dusunduk. Ben kıyafetlerı denıyor ve ona gostermeye devam edıyordum. Tam ben uzerımdekını cıkarmıs sımdı ne gıyecegım dıye bakarken kabının perdesını araladı ve ıcerı gırıp hızlıca tekrar kapattı. Elı bel gamzemde gezınırken hıc tereddut etmeden kendımı ona bıraktım. Bır akrep burcu daha benı zevkın doruklarına cıkarırken magaza muduru geldı. Bıze katılmayı ıstemedıgı gıbı bu yaptıgımızı da 'uygunsuz davranıs' dıye nıtelendırdı. O gun ısıme son verdı. Inanamayacaksınız ama kovuldum! Hanı onemlı olan musterı memnunıyetıydı?!
bana kalırsa işleri zor. gözlemlerim doğrultusunda 5 dk bile oturmuyorlar. o kg kalmaları gerektiğini düşünürken. çoğunun kgsunun yerinde olduğunu görünce şaşırdığım durumdur.
nedense bu magazada görevli arkadaşlar sessizler! zorla konuşturursun. bazıları vardır kene gibidir.
Bi Sarar da çalışmak değildir .
perakende sektöründe çalışanlar resmen sömürülmekte, hakları gasp edilmekte ve genç istihdam sağlayan bu şirketlerde insan psikolojisi alt üst edilmektedir.