bugün

sorudaki sayıların dans ediyomuş gibi gelmesi.
diğer derslerden daha zevkli lan neyini sevmiyonuz mantığını anlayıp çözebilince daha zevkli oluyo hatta, nefret etmek önyargınızdan kaynalanır önyargınızı yıkıp matematiğe kolay gözüyle bakın.
matematiğe olan düşmanlığım ilköğretim 6'da sıfır (0)dan küçük sayıların da olduğunu öğrenmemle başladı. sıfır, yok demek ise; nasıl oluyor da olmayan şeyden daha küçük sayılar olabiliyor karmaşasını bir türlü zihnime kabullendiremedim. derken karekök vs. girdi araya ve matematikle olan bağlarım duygusal olarak koptu. temel zayıf olunca üst üste yığılan bilgiler beni tamamen kopardı. lisede sözel bölüm tercihi ile tarihin derinliklerine gömüldü. kpss'de tekrar yollarımız kesişti. rasyonel sayılar ile işçi-yaş problemlerini zorlayarak orayı atlattım ve şu an iddaa oranı hesaplamak ve dolmuşta para üzeri almak hariç kullanmıyorum.
ezik sözelciler için gayet normaldir. ee anlamıyorlar tabi nefret etmeleri doğal 1 ve 2 yi toplayamayınca nefret edecekler tabi bunlar bu yaw.
hayatı karartır. fen sevip matematik sevmemek türkiye şartlarında hayatın içine eder.
gerçek bir haktır. bir insan, zorunlu da olsa, bir dersten nefret etme, bu dersi sevmediğini söyleyince de sayısalcılar tarafından ezilmeme hakkına sahiptir. her insan matematiği sevmek ve bu alanda ustalaşmak zorunda değildir. matematiği sevmediği için de onunla dalga geçmek yanlış ve ayıptır.
bir ders bir öğrencinin gözüne sokularak işlenmemeli, her öğrenci istediği alanda ilerleme ve dalga geçilmeme hakkına sahip olmalıdır.
Temeli iyi atılsa sever matematik sevilir hocası kötüdür ondan sevmemiştir yoksa bi girse çıkamaz.
ilkokul yıllarımın kabusudur. hala matematik denilince tüylerim ürperir.
Değeri diğer derslerle kıyaslanamayacak kadar harikulade bir derstir.
görsel
En kolay derstir iki kere iki dorttur yorum yok bisey yok ayrica matematikten kacis yoktur hayatin her aninda vardir indirimler taksitler borclar zaman kavrami bunlar hep matematik.
bunun sorumlusu hocalarımız ve lisede ileri seviyede matematik gördüğümüz içindir, Amerika da bile öğrencilere bu kadar zor matematik öğretmiyolar, çocuk kendi yeteneklerini okulda keşfetme fırsatı bulup o alana doğru ilerliyor, bizde kafa yerinden kopana kadar illa yapılacak o matematik, arkadaşım sevmiyorum sevmiyorum ilgi alanım değil neden zorluyorsun bu kadar?
Sebebi bellidir. Kafada bi şey anlam ifade etmediği halde sikko eğitim sistemimiz yüzünden dayatılmasıdır. Şimdi düşürünce çemberin yarı capıyla pi sayısıyla geçen günlerim boşa geçti.