bugün

Tadım tuzum yok bugün.Bilmediğim sularda ,bilmediğim kanyonlarda yarama tuz basarak yol alıyorum.

Sahte eller uzanıyor yardım etmek için elime.Sahte insanların gülüşleri.Eskiden aynalar doğruyu gösterirdi.Onlardan medet umar kendi gerçeğime bakardım.Şimdi onlarda ikiyüzlü.Şatafatlı ve şaşaalı gösteriyorlar her şeyi.Gerçeği göstermeleri için benim de riyakarlık mı yapmam gerekiyor onlara.

Ne zaman ne diyeceği ne yapacağı belli olmayan gladyatörler kılıç sallayıp kelle alıyorlar etrafımda.Bense "en garde" almayı bile bilmiyorum.Üstelik yüzümde maskede yok .Ne zor maskesiz yaşamak?
*
'ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol' düşüncesini şiar edinmektir.
aslında insan olmanın getirdiği, en olağan şey olması gerekirken günümüzde "martı"daki jonathan livingston gibi olmaktır. çünkü hayatın getirdiği yabancılaşma bize yüzlerimizi bile unutturmuştur. oysa kanatları vardır ve jonathan livingston gibi özgürce uçabilir martılar. ama bunu deneyen jonathan dışlanır, çünkü farklıdır. maskesiz yaşamak da toplumun dayattığı sahte oyunları oynamamak, kurallara göre hareket etmemektir. yara alır maskesiz yaşayan, dışlanır hatta çoğu zaman. ama özgürdür.
kimsenin kolay kolay yapamayacağı şeydir. Çünkü açık yürekliyseniz bu insanların hoşuna gitmez. Dürüstlük bir yalandır ve sadece alçak insanların kendini yükseltmek için kullandığı bir kelimedir. Tek geçerli gerçek oyunu kuralına göre oynamaktır.

Ama yalnızlık pahasına doğruyu seçenler de var.
riyasız ve sade bir hayat sürmek.
maskesiz yaşamak mı herşeyin özellikle düşünmenin yasak oldugu bu yerde mi.yapmacıklıkla dolu suratlar arasında nefes almak,varlıgını her geçen gün eritmeye çalışan seni sen oldugun için ya ayıplayan ya da yargılayan dışarıdan bakıldıgında insan gibi duran içine girdiginde bi bok çuvalından farkı olmadıgını anladıgın insanların arasında mı? ooo bebegim sen çok şey istiyosun bir yer varsa böyle maskesiz bildigin gece gündüz demem ben haberini beklerim.
çırılçıplak olmak her türlü saldırıya açık hedef olmak.
ama tadı bambaşkadır. özgürlüktür.
düşmana doymamaktır.
ancak her türlü kabullenmektir kendini.
şeker değiliz ki eriyelim!
ancak salt yalnızlıkla gerçekleştirilebilecek durum.
Nicklerimizi çöpe atmak.