bugün

faturayı, dört kişiden birinin ödemesinin yeterli olduğunu bilmemekten kaynaklanan yanlış önermedir. bir evde bir kişinin fatura işini halletmesi, bence yeterli olmalıdır.
-250 kira, 150 de yakıt.
+elektrik, su, telefon eder 500.
-elektrik yok abi, elektrik faturası ödemeyiz biz.
+hımmm.
-tc eşşek gibi ödeyecek.
+hımmm.

doğuyu ilk kez atananların sık sık nail olduğu diyalog.
Babaannem yanılmıyorsam şanlıurfa'ya bir eve misafirliğe gitmişti. Oranın evleri büyük büyük tabi, her odada birsürü elektrikli ısıtıcılar var ve sabah akşam çalışıyorlar. Babaannem "bu kadar ısıtıcının parasını nasıl ödüyosunuz?" Diye sorunca aldığı cevap şu: "biz devlete elektrik parası mı ödeyeceğiz?"
bu olay artık gerçekten çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. aslanlar birbirini takip eder, kanaryalar mahveder gibi saçma salak hashtag açılacağına buna yönelik bir şeyler açılsa gündeme getirilse güzel olur. ayrıca bdp'li milletvekilleri ne diyor bu duruma çok merak ediyorum; aydın, çağı yakalamış kürt halkının arsız bir şekilde kaçak elektrik kullanmasına. mesela din, diyaneti ağzından düşürmeyen altan tan ne diyor acaba? kendisine sormak lazım kul hakkına giriyor mu diye.

ama ben biliyorum cevap hazır. t.c. işgali altındaki kürdistan topraklarında yeterince sömürüye uğramış mazlum kürt halkının direniş yöntemidir.

peki ya istanbul sen istanbul'da da ödemiyorsun kardeş onu ne yapacağız?
yanlış bilgi arkadaşlar.mardinli arkadaş söyledi 4 kişiden 4 ü de ödemiyormuş.
bakana sormak lazım. e birader kanayan yarayı görmüşsün görmüşsün de teşhisin ne? tedavin ne? yapıp yapabildiğin bu durumu teşhir etmekmi sadece? sen devletsin ya devlet.. bundan daha ötesi var mı?
fatura ödememekte direniş yöntemiymiş. Bunu da buradan öğrenmiş oldum.
aynı oran diyarbakırdada vardır.
mardinin elektrikleri kesilmelidir.

ne kadar para o kadar elektrik.
bursa ilimizde yaşayan her 4 kişiden 7 kişisi aslanlar gibi faturasını ödemektedir. mardindeki olaya gelirsek buna göz yuman görevlileri kınıyoruz. bursadaki kardeşlerimizin ne suçu var ki mardindeki kaçak elektrik kullanan insanların faturasını ödemek zorunda kalıyor. garip bir şey işte böyle haksızlığın başını alıp götürdüğü ülkede yaşıyoruz.
ama gidip bakın yolları trakya nın yollarının 10 misli güzeldir.

biz trakya da her yüz kişiden yüzümüz de faturamızı tırınk diye öderken yollarımız niyeyse hep ortaçağdan kalma.
http://www.fatihhaber.com/kacakelektirik.htm

eşit vatandaşlık istiyorum bende.

aynştayn kafası var bu heriflerde.
4 kişiden biri de garibim türkiye cumhuriyeti'nin öğretmenidir,valisidir,kaymakamıdır vs.vs.
http://www.haberler.com/c...rotestosu-5475537-haberi/
sonra da; allah, kitap, namus! ulan kime yutturuyorsunuz beleşçi geldiniz beleşçi gideceksiniz. haram zıkkım olsun hastane parası yaparsınız inşallah. buna göz yuman devleti de allah'a havale ediyorum.
parazit insanımsıların yaptığı eylemdir. zerre hakkım geçtiyse haram zıkkım olsun!
sonra da devlet bize bakmiyır hayden daha çıkak olur.lan önce boyun borcunu öde.devletin,yani bizlerin her türlü imkanindan faydalanip sonra isyankar olmak kusura bakma köpeklerin bile huyu değil. seviye topluma değil bireye özgüdür.. insanlık devlete değil vicdana yapılır..
orada her 4 kişiden 3ünün orospu çocuğu olduğunu gösteren bilgi.
Adamlar tarlaya trofo bağlıyor ötesi yok. Trofo lan hay amk. Biz burada elektrik parası bi araya getirelim diye götümüzü yırtalım adamın yaptığına bak. Bi de güvenlik güçleriyle çatışıyor. He burada adam dediysem lafın gelişi.
sonra bana 102 liralık elektrik faturası geliyor. olmaz kardeşim böyle.
o insanların çoğu tarım arazisi bile olmayan köylerde yaşıyor pezevenkler. bir de haram etmişler.
hepsi elektrik faturası ödese açlıktan ölürler.
o kadar yatırım yapmışlar da mardin halkına mı yansımamış? birinizde de kafa yok mu be arkadaş?
asıl siz ne koşullarda yaşadığınıza bakın. haram etmesi gereken onlar. onları bu durumda bırakan da devlet. para kazanamayan insanlar elektrik faturası nasıl ödesin?
daha önce de söyledim. ben sivas'a da gittim, sivas'ta da elektrik faturası ödenmeyen bir sürü köy var. bu iş böyledir. ilk önce iş imkanı vereceksiniz, para kazanma imkanı vereceksiniz, ondan sonra fatura ödemelerini isteyeceksiniz.
tabii biz sabancı'nın torunuyuz hepimiz, bize dayasın devlet amk! bazı pezevenkler de bunu düşünememiş!
elektriğimi kesmeyecek olsalar ben de ödemem gerçeğidir.
Kürt tipi asalaklık örneğidir.

Haram zıkkım olsun çoluk çocuğunuzdan çıksın üzülen şerefsizdir
(bkz: güneydoğu da bir kürt binasının dış cephesi)