bugün

iki çeşit evliliğin versusu.

Aşkın mantıklı olanı daha egzotik.
Mantıklı aşk evliliği diyorum.
soru mu bu. tabiki de mantikli ask evliligi.
Bi kadın olarak değerlendirmek gerekirse; bir adamı sevebilirsiniz. Bu onun çok iyi bir insan olduğu anlamına gelmez. Sevgi sadece sevgidir. Fakat merhametli mi? Kalbi güzel mi? Aklı çalışıyor, sağduyulu ve güzel sever mi? Tüm bu sorulara mantık cevap verir. Mantıktan geçer not alırsa evlenirsiniz ve buna mantıklı aşk evliliği denir. Aynısı bir erkek için de geçerlidir.

Bazen celladına da aşık olursun, ondan yalnızca eski sevgili olur, gelecek kuramayacağını anlar, döner yürürsün.
ikisinden de olmalı dicem ama işin içine aşk girdi mi mantık kalmıyor. evlilikte sadece aşkla yürüyebilecek bir şey değil (sabır, mantık, akıl) istiyor. bilemedim vallahi.
bu adam/kadın evliliğin sorumluluklarını yerine getirebilir deyip yapılan bir evlilik ne bileyim şirket anlaşması gibi bir şeydir. sonradan bitse bile aşk lazım. yoksa zaten zor olan evlilik için gerekli motivasyonu nerden bulacaksın.
aşk evliliği diye bir şey yoktur. romantizm yavşaklıktır. tüm evlilikler mantık evliliğidir.

erkek genlerini aktarmak için kendince yahut bulabildiğince anatomisi güzel, ruh sağlığı düzgün dişiye cinsel istek duyar; dişi ise kendi genlerini aktarmak için çocuklarına ve kendine bakabilecek erkek tarafından döllenmek ister. bunun sonucunda evlilik gerçekleşir bu kadar.

fazlası yok.
(bkz: sevmediğin bir adamla aynı yatağa girmek)
mantık evliliği biraz menfaatçi pezevenk evliliği gibi gelse de, aşk evliliğine kesinlikle karşıyım. 2yıl sonra aşkınız bitiyor ve bir ömür karşılıklı bang bang. sonra o ailede büyüyen çocuklar potansiyel psikopat oluyor (bkz: ben).

ben bir c) şıkkı yazıp arkadaş evliliği diyorum. insan sosyal altyapısı kendisine uygun, benzer şeylerle ilgilenen birisiyle evlenmeli, o insanla her sohbeti yapabilmeli. evlilik arkadaşlık olmalı. sevgilin aslında en iyi kankan olmalı.
30dan once evleniliyorsa ask, sonraya sarkiyorsaniz da mantiktir. belli bir seviyeden sonra insanin gozu artik asktir, bidiktir yok bilmem nedir gormuyor. otuzuma gelmedim ama bu kivama geldim. kahrolsun sistem ve bagzi seyler.
Benimkisi sözlük evliliği oldu, ailecek şaşkınız.
mantıkla evlilik yürümez rrkadaslar flörtlerimde bile mantığı devre dısı bıraktığım icin ask diyorum sevelim sevilelim arkadaslar teşekkürler arkadaslar.
mantık evliliği nedir ya?

az biraz insan olun, azıcık da olsa sevin, sevilin. pazarda dahi bir şey alacak olsan on kere dolanıyorsun. ta ki hoşuna gideni bulana kadar!
mantık evliliğinin daha uzun ömurlu olacağını düşünuyurum.
sevdin, aşık oldun, istedin,aldın. bir baktın sevdiğin kızın huyları düşüncesi seninkinin yanından bile geçmiyor. he şansına çok iyi anlaştığında denk gelebilir .ama işin içinde mantık varsa evliliklein daha uzun süreli olacağı kanaatindeyim.
Tabii ki aşk evliliği.

Evlilik beraberinde birçok taviz talep eder.
özgürlüğünü kısıtlamak demek kendi hayatını bile en az 2 kişilik düşünerek yaşamak demek.
senden bir şeyler bekleyen bir insan demek.
sorumluluk demek.

Bunlar mantık için yapılacak şeyler mi?

Aşk olmadan çekilecek çile değil evlilik.
gerçi aşk için de çekilecek çilemi bilemedim.

dur bi ya.

Kafamın karıştıği versus.