bugün

malatyada açılmış bir psikiyatri merkezi. psikiyatri merkezinin kadrosu toplam 3 kişi olması ilginç.

http://www.ankapsikiyatri.com/?page_id=23 linkten kontrol edebileceğiniz şekilde koca merkezde sadece 3 kişi çalışıyor. ve bu 3 kişinin içinde 1 kişi hariç tüm doktorlar devirdaim şeklinde değişiyor. insanın aklına neden birileri burada başlayıp bırkıyor gibi sorular getiren merkez.

hasta kuyruğunda ilaç mümesillerininde bulunduğu enteresan bir gerçek.

başımdan geçen bir olay anlatmak gerekirse

tedavi olmak amaçla uğradığım bir merkezdir. fakat kontrole gittiğim zaman doktor değişkenlik göstermekteydi. sabit kalan tek doktora gittiğimde ise güleryüzlü bir doktor beklerken saçı sakalı birbirine karışmış "merhaba" dediğimde bile başını bilgisayar ekranından çevirip te herhangi birşey diyerek cevap alamadığım bir kişi karşıma çıktı.

herneyse "param var ve tedavi olmak istiyorum" dediğimde dikkatini çektim. ve ne gibi şikayetin var demişti. hastalığımı biliyorum okb (bkz: Obsesif-Kompulsif Bozukluk) yim dedim.

beynimi kemiriyordu o yıllarda hastalık. bir umut gitmiştim. bazı kişilerin son umudu olmasını istemem. şikayetimi söyledikten sonra şu şekilde bir konuşma geçti aramızda.

dr: 10 seans psikoterapiye girmeniz gerek. seans başı 150 tl.
ben: tamam peki iyi gelecekmi bana.
dr: belli olmaz.
ben:peki

kriz gibi bir zamanda gidecek olursanız eğer. doktor karşınıza geçip 100 tl isteyip karşınızda parmaklarını sallıyor ve hipnozculuk oynuyorsunuz.

+ parmaklarımı izle
-izliyorum
+ geçmiş olsun gidebilirsiniz...
- senin ......

diyerek çıktım. bir kaç defa gitmiştim ve bana ne ilaç ne de başka birşey verdiler. yani hiç birşey satmadılar. kısacası paranızla umut satın alıyorsunuz.
Anadolu şehirlerinde eşine zor rastlanır şekilde kaliteli ve uluslararası standartlarda hizmet veren psikiyatri kliniği. Sahipleri istanbul'daki doktorları Malatya'ya getirip hizmet verebilmek için büyük çaba sarf ediyor. Öte yandan psikiyatri kliğini olmanın dezavantajı olsa gerek yukardakine benzer yorumlarda gelebiliyor.
hayatınızdan olumsuz aktörleri çıkarmak için başvurup daha olumsuz aktörlerin hayatınıza girmesine sebep olabilir.

(bkz: dezavantajı olsa gerek)
(bkz: Michel Foucault)