bugün

ülkeyi dinden çıkarmak isteyen avrupaî ve gayrimüslim kızlar. ne denli günahkâr olduklarının farkında bile değiller.
kozmetik sektörünü kalkındıran kızlardır.
(bkz: kendini akıllı sanan yazar)
hafif yaptıklarında dadından yinmeyen kızlardır. bi de boya küpü olanlar var tabi.
gece 12'den sonra ne yaptığını ne yazdığını bilemeyen kişinin icraatı bir entry. şeriata çeyrek var entry si altında atatürk'ün kemiklerini sızlatanlar topluluğuna dahil olmuş zihniyetin girişimi.
hafif olduğu sürece bakımlı olduğunu gösteren hanımlardır.
öncelikle kendisine sonra da çevresine saygısı olduğu düşünülebilecek kızlardır.
abartmadığı ve becerebildiği sürece güzel olan kızlardır.
gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerdeki kızların çoğunda görülebilen ve makyaj ağır olmadığı taktirde kızları güzel ve bakımlı gösteren boyalar bütününün surata sürülmüş halidir.

ayrıca ülkenin bir dininin olmadığı ve ülkenin bir dine mensup olduğundan bahsetmenin suç olduğu gerçeğini unutmayan kızlardır.
herşeyden önce bakımlı insanlardır.makyaj yapmayı becerebildikleri oranda beğeni kazanırlar. bir de bunların, göz zevkinin içine edenleri vardır ki hiç konusunu açmıyorum onların.
makyaj yapan kızı günahkar sanan arkadaşım...senin kadar dini inancımı bayrak yapacak kadar dindar değilim..buna rağmen fetva vermeyecek kadar haddimi biliyorum...makyaj yapılarak günahkar olunduğundan sen ne kadar eminsin ..tebrik ederim..şunu da düşün istersen tabi düşünme meleken varsa...islamiyette vakar,haysiyet güzel ahlak ve hoşgörü acaba şekilcilikten önce geliyor olabilir mi?
unutmadan gözlemle türbanlı melekleriniz de makyajj yapıyor
normal olan kızlardır. makyaj yapmayan kız mı olurmuş canım...
olayı sürme ve rengi çok abartılı olmayan bir rujla bitiriyorsa bakımlı, çıtı pıtı görünen kızlardır.
islamiyette sürme hariç diğer tüm makyaj malzemeleri yasaktır ki yasak olmasının nedeni bağnazlık, hayvanlık falan da değildir dini körleyen insanların düşüncelerinin aksine tüm o kimyasal, doğal olmayan maddeler cilde zarar vereceği için, sağlığı bozacağı için yasaktır.
meslek gereği yapmak zorunda kalanlarıda vardır bunların. abartılı yapılınca evet çirkin bi görüntü olur bu kızlarda ama abartıdan kasıt çok fazla rengi kullanmak mıdır yoksa çok fazla malzeme kullanmak mıdır diye bir soru takılır kalır akla. sadec renklerle tv makyajı yapanlara bakarsak çok güzeldirler mesela ama bildiğin kovayla makyaj vardır yüzlerinde.
610 ve 632 yılları arasında acaba makyaj denilen bi olgu varmıymış da makyaj yapan bu kızlar günahkar oluyorlarmış ben anlamakta zorlandım. sünnet olmayabilir ama caiz değildir de denilemez. bırakalım bu konuda allah kararını versin.
kız çirkinse asla yetmeyen şeydir. (bkz: sana modifiye lazım)
bir kadın için 90 dakika boyunca bir erkeğin ekrana kilitlenip gözünü dahi kırpmadan maça odaklanması ne kadar garipse, bir erkek için de bir kadının aynanın karşısına geçip yarım saat(bu iyimser bir süreydi) aynaya kilitlenip gözünü dahi kırpmadan kendine odaklanması o kadar gariptir.

sözün özü kadınlara maçtan zevk almak ne denli garip geliyorsa, erkeklere de makyaj yapmak o denli garip gelir.

"akşamına silicen, yarın sabah yine yapacan bu boya badana işini, anlamsız!" diye de düşündürebilirmiş efennim er kısmını.
abartmadan yapılınca çok güzel olan kızlar.
abartmadan yapılınca çok güzel olan kızlar.
hafif tonda yapıldığı zaman güzel olan kızlardır. bir de makyajı badana yapmakla karıştıran kızlar vardır. makyaj rötuş yapmak içindir, yeniden surat yapmak için değil. hatırlatayım dedim.
yüzlerinde saklayacak bir şeyleri olduğuna inanan kızlardır. her zaman söylemişimdir her şeyin en doğalı güzeldir, makyaj yapay bir güzellik vermektedir ve yapay güzellik aslında güzellikten çok uzakta bir yerdedir. bunun yerine bayanlar ciltlerine bakmalı ve doğallıklarını sonuna kadar korumalıdırlar.
(bkz: bence doğallık) *
aşırıya gitmedikleri sürece makyaj yapmaları göze batmaz ama bazıları var ki sanki boya dolu kovaya düşmüşler. doğallığı tercih etseler daha alımlı olurlar. bir de makyajla güzelleşenler var ki, makyajsız görsen bismillahu allahuekber vuhuuu der korkarsın.
her şey kararında iyidir.
ciltleri, 40 yaşına gelince kırış kırış olacak olan, yüzlerini palyaçoya çevirince kendilerini çok güzel sanan ve bakımlı olmayı ''boyanmak'' ile karıştıran kızlardır.

arkadaşım bir de anlamıyorum saat sabah 6 ve otobüste komple makyajlı hatunlar var. ben gözümü açamıyorum o saatte, horlamamak için çaba sarf ediyorum, siz nasıl o kadar boyayı sürecek zamanı buluyorsunuz?

yoksa ben...
lan?!

(bkz: kadınların makyaj konusunda gösterdikleri azim)