bugün

mahşer günü diye bir şey söyleniyor. o gün tanrı kullarından hesap soracakmış.
umarım öyle bir şey olur çünkü benim de sormak istediklerim var.

- afrikayı neden hep aç bıraktın, neden hep geri bıraktın. onları açlıkla sefaletle sınarken, kuveyttekileri neden altın klozetli, çita besledikleri malikaneleriyle sınadın.

- o kadar çocuğun ölmesine neden müsade ettin. neden senin adına insanların kafa kesmesine müsade ettin. her şeye gücü yetensin. helak etmek elindeyken onları neden helak etmedin.

- neden dünyayı bu kadar savaş içinde bıraktın. neden bu kadar acı var. neden hep kötüler güçlü. nemrut'un beynine sinek gönderensin, bu kadar zalime neden müsade ettin.
hangi s*ke derman oldun diye açık açık sorcam.
eğer varsa zaten cehennemde kazığa oturtacaklar yıllardır sahip olduğum inanıştan ötürü, madem son kez hırsımı alayım.!
hangi yaraya merhem oldun ulan?
o tecavüze uğrayanların günahı neydi?
açlıktan ölen binlerce insan hangi sınavı veriyordu?
dünya bu kadar yozlaşırken sırf şeytanla laf dalaşına girdin diye mi yaktın bunca hayatı?
gibi onlarca soruyu soracağım.!
Cami duvarına işemme eyleminin bi kademe üstü.
Hepsi de "peki bu dağlari kim yaratti?" Tadında klasiklesmis ezberlenmiş sorulardır.

Oysa Biraz daha mantikli sorular sorumalıdır.

Ama kapasitemizin yetmeyecegi sorulardir.

Edit: Dunyayi bi bok sanip gelmeyi kabul etmisiz bi kere. Burayi cennetr cevirmeye calistikca o nize cehennemi yasatir. Yuzmeye cabaladikca dibe batmakla aynidir. Kendini kasmazsan suyun ustunde kalirsin, kasmazsan da yasarsin. Bu kadar.

Spermler arasi yarisi kazanmak icin deli bi caba icine girmisiz. Ve burda olmayi biz istemisiz yapacak bi sey yok. Ve iyiki de geldik. Bi hiç olmaktansa kidemli hiç olmayi kabul etmek bu.
sen kim köpeksin şeklinde yanıt alınması olasıdır.
Öncelikle belirteyim agnostikim.

Sorularına mantıksal cevap vermek gerekirse, kimsenin sikinde olmazsın. diyelim ki sen bir yaratıcısın. Güzel bir sanat yaptın ve ona dedin ki ben seni yarattım, git şurada yaşa ama Bu yaptıklarından da hesap zamanı olacak hesap vereceksin. Lan zaten yaratıcı değil misin?. istediği yaparsın. istersen taşa çevirirsin istersen aç bırakırsın. Yaratıcısın lan. Sen her şeyi yapansın. Herkes sana muhtaç, bu kadar. Hesap günü biri bana " ya işte surasını aç bıraktın bana para vermedin " tarzında soru sorarsa da sikimde olmaz. Şahsen ben senin yaratıcın olsam, bana desen ki neden böyle yapmadın. Sanane lan ibik derim. Sözün özü şu; Eğer bir tanrıya ve hesap gününe inanıyorsan böyle iq düşürücü sorular sorma. Daha pozitivist yaklaş. Sorularını Mantığa oturt.
yeteri kadar insanı toplayıp tanrıyı devirmek için etine saldırmak. tanrının etinden yiyenler onun gücünü de yiyor sanki, büyüyor, büyüyor
görsel