bugün

şu sıralarda mağazalardaki yüzde 70lere varan indirimler sonucu bu indirimleri yakından takip eden teyzeler, ablalar ve bilimum bayanların yağmalarcasına mağazalara saldırması durumudur. "aa ne güzelmiş" deyip sonra yerine bıraktığınız herhangi bir giyim kuşamı 5 dk sonra yerinde bulamadığınız durumdur. nasıl bir gözü dönmüşlüktür anlamış değilim.
hikaye dir. karlılıkları yüzde bilmem kaçtan bilmem kaça çekmişlerdir. insanı kandırmaktan başka bir şey değildir. tüm yıl boyunca o indirim yazısı kalır camda.
abartıp,bitiriyoruz ve kapatıyoruz yalanlarıyla halka iyilik yaptıkları mesajını verip malı götürmeye vesile olan kampanyalardır..
mağazalar yekten diyor ki: kısa bir süre için kazıklamayı bıraktık. müşteri de diyor ki: allah razı olsun geliyoruz, çılgınca geliyoruz.

hadi bakalım hayırlı işler.
dumduz saclara sahip olup,cok ucuza diye sac duzlestiricisi almaktir.hani gun olur da saclarim kuvurcik cikmaya karar verirse diye..
*
(telefon calar)
a-nuttien kayak montlari indirime girmis!!sana ne renk aliyim?
n-anne biz kayak yapmiyoruz ki...
a-kirmizisi da var
n-anne sacmalama gel eve
a-iyi ben kendime alirim o zmn
ve telefon nuttien'in yuzune kapanir
dün teneffüs ettiğim kirli ve ironik havadır: zira yaklaşık 15 dakika boyunca gözü dönmüş bir kadını elinde tuttuğu çantanın bir şey denemek için kenara koyduğum ve bana ait bir şey olduğuna ikna etmeye çalıştım. en sonunda "ama bu tam kızımın istediği çanta, kaça satarsınız?" dedi, pes dedim!
(bkz: #2396106)
ülkemde ne kadar ekonomik güçsüzlükten bahsedilse de beni hayrete düşüren durumdur. mağazalar indirim yapmaktadır ama bedavaya giden mal da söz konusu değildir hani. yüzde elli falan deniyor ama koskocaman panolarda altında küçücük varan indirim de yazıyor dikkatli bakmak gerek. öyle veya böyle alışverişi indirimiyla zammıyla seven bayanlar bunu fırsat bilerek mağazalara akın etmişlerdir. kredi kartlarını vererek ellerinden para çıkmıyor diye bedava aldıklarını zannederek ekstre gelince beyninden vuruluyorlardır. tabii ki yine kazanan indirimlerdir, gözünü sevdiğimin.