bugün

Orospu çucuudur.
Gecelik faizden iyi para kaldırıyorudur.
ekonomik krizi bahane gösterip seni işten çıkarmadığıma şükret bakışı atan ve paralarımızın üstüne yatan şerefsiz işveren.
ülkeyi yönetene sövün olm.. işveren mi getirdi bu duruma allah allah ya..

beğenmiyorsan kapı orada.. hadi bakalım.
Çıkacağım yarın zaten amk.
2006-2008 yıllarında bir genel Muhasebe bürosunda çalışıyorum. Bir orospu çocuğu patronum var. Kendisi boşanmış 50 yaşında var. Birde kız var 18 yaşında sarışın afet gibi bir hatun. Adı Betül. Kız bildiğin orospu bizim patron kazanılan bütün parayı bu kıza yatırıyor. Ayda bir iki kere kızla beraber oluyor ama bütün büronun geliri kıza gidiyor. Neyse 3 ay maaş alamadım. Ayın 1 i geldi. Büyük bir tahsilat yaptık 80 mükellef var hepsinden parayı topladık artık maaşları versin diye bekliyoruz. Neyse patron söz verdi maaşları vereceğim diye sonra ne mi oldu. Bu Betül çıkıp gelmesin bizim patron sikinin suyu aka aka bütün parayı bu kıza verdi mi gözümüze baka baka. Sikerim seni de işinide deyip bastım istifayı. Istifa dilekçeme de 3 aylık maaşımı almadan istifa ediyorum diye yazdım. Gittim dilekçenin birer suretini ssk ve vergi dairesine ibraz ettim şikayet dilekçem ile. Bizim patron tutuştu. Beni arıyor neden yaptın o kadar beraber çalıştık diye.

Lan sikik sen Betül e benim emeğimi verdin puşt diyemedim. Neyse 7-8 ay sonra 3 aylık birikmiş maaşımı aldım lakin özel sektör mü koy götüne gitsin uğraşılmaz. Git kaloriferci ol devlette ol.
Saygısız insandır.
Eveeeeet bir öç memur damlamış başlığa. Burayı terk et amk doğuzu.
işveren olsa duramazsın, olsa olsa götverendir o..
Maaşınızın günlük faizini hesaplayıp, ortalama çalışma sürenizdeki geciken maaş günlerinizle çarpın; ortaya çıkan sonuç sizden çalınan ücret olarak göz kırpacaktır.
Özetle bir kişinin 1603 tl maaş aldığını farzedelim. Atıyorum 1603 tl nin günlük faizi 3 tl olsun. Her ay 1 gün gecikmeli ödeme yapıldığını öngörelim. 12x3=36 tl.
25 sene çalıştığınız diyelim 25x36=900 tl
Bir fabrika bu şekilde 100 işçi çalışırsa
900x100=90.000 tl yapar.
Ortalama 90.000 tl bir üniversite öğrencisinin 4 yıllık kaliteli bir eğitim alması için yeterli bir ücrettir.
Kısacası 1 günlük gecikme toplamda 1 öğrenciyi potansiyel işsiz yapar.
filminin çekilmesi gereken organizmalardır.

(bkz: gavatar)
(bkz: son maaş bükücü)

lafa gelince "bu ay performansımızda düşüş va" " yani akşam 2 saat daha çalışsanız ne olur ki" "biz bir aileyiz" gibi tiri viriler ama mayış zamanı gelince derin bir sessizlik. millet size köle mi oluyor lan yanınızda çalışıyor diye ipneler. çok doluyum bu konuda şimdi aşağı inip patrona girişmeyeyim kafa göz daha fazla şişip şişip *
Bir gün işveren olursam, sırf zevk için bunu yapacağım!
maaşı geç yatıran 'göt'veren.
malum yerden desteklidir.
Gayet aklı başında bir işverendir. Acımış iş vermiş, bir de maaşları tam zamanında mı ödemesi gerekiyor? işçi denilen dişlerini bir az sıkmayı bilmeli. Patrona karşı saygı şart.
maaşı geç yatıran götveren dir o.
birilerinin yine canını yakmış zat - ı muhterem kişilerdir.

fazla mesai vermekten hiç çekinmeyen, köle gibi çalıştırmasını bilen ama sıra ay sonu maaş a gelince elini çebine geç atan varlıklardır bunlar.
maaşın geç verilmesi değil de, o durumda sessiz kalınması koyuyor adama..
işveren değil götveren hak yiyendir.
işveren değildir o, götverendir. işveren olsa duramazsın.
Ayıptır söylemesi bizimki 1 ay önden yatırıyor.
güncel Önemli Başlıklar