bugün

iki haftadır fıldır fıldır bekliyorum, bakalım zam noktasında ne yapacak götoş diye.ses seda yok amnk.neyse geçen senede aynen bu şekilde yapmıştı, bir ay ekmişti bizi diyerek iç geçirdim...tabi bu arada ana avrat düz gitmeye devam ettim içimden.iki hafta sonra çagırdı bu beni "suskun bey kırmızı dosyayı alıp odama gelirmisiniz?"diye.kırmızı dosya ney amnk dedim ben gene içimden...ordan kap bir şey gel demezmi bana, adam resmen içimden konuştugum şeyleri duydu lan!...az öncede ana avrat düz gitmiştik iyimi?anası degilde avradına sövmeyeydin eyiydide...işte.girdik odaya, ordan kırmızı bir foy naylon dosyalardan kaptım ben, karambole amank.beni o halde görünce gülmeye başladı, o ney lan elindeki? ben sana yalandan dedim olum dosyayı al gel diyerek...seninle şu zam işini konuşalım dedi.
konuştuk...al aşagı ver yukarı adam yüzde 10 dan fazla vermiyor amnk.neyse dedi şimdilik idare et, 6 ay sonra tekrar bakarız dedi.allahtan borçlarımı falan ayarladım bu zamla beraber elime haşlık kalıyor, rahat rahat yiyip içe bilirim diye düşünürken ev sahibiyle çarpıştım kapıta...nah yersin dedi bana...yapacagınız işi sikerim dedim, kendi kendimedemi düşünemeyecegim lan ben? ne diyorsun söyle dedim...kirana zam işine son ehehehhe...gibi son derece itici, hayattan sogutucu bir espiri patlattı.sevimli gözükmeye çalışıyorya puşt.ne kadar olacak zam? yüzde 10 yapalım dediya la bana.olur dedik kabul ettik.öyle bir döngüye girdikki bundan sonra, aldıgım her zammı evin zamlanmasına ödeyecegim.

hayata dair iç, kıç ne varsa burkan bir olay.(tanıma gel)
hükümetle ortak çalışıyor olabilirler.
patronun aynı zamanda ev sahibi olmasından dolayı olacak olaydır. maaşa verdiği zamı kiraya verdiği zam ile geri alır.
işte bunlar hep seks sözünü akla getiren durum.ne alakaysa.