bugün

bu ülkede hangi olayın dibini biraz eşelesen dram çıkıyor. ne yazık ki.
komşusu olayı yayan twitter fenomenlerinden birisine açıklamış.
adam aylardır işsizmiş. yasak ilan edilince eve yiyecek bir şeyler alayım diye komşusundan borç istiyor.
markete koşuyor ama makarna, ekmek hiç bir şey kalmamış. o hengamede başka markete de gitmiyor ve gördüğü ilk yiyeceği alıyor. luppo

ben bu asrın gelmişini geçmişini s.keyim. başkada bişey demiyorum

https://egeyebakis.com/ul...n-ic-burkan-perde-arkasi/
Perdenin ardındaki hayatlari bilmiyoruz tabii
Daha geçen yazmıştım bununla ilgili.
Utandim. Onyargimdan,cahilligimden,düşüncesizligimden.
serin hikaye.
ekside bu konu tartisildi.

adama para batiyor. koy cebine dursun bir luppo sanirim 5.5 lira.
1,25 den ekmek alirsin.

hem fakir hem salak.
Pırasa alan biri vardı. Onun da hikayesini alabilir miyiz?
marsmelov bacımıza katılıyorum.
ekmek yoksa makarna, pirinç bakmış bulamayınca luppo almış.

luppo'ya gelene kadar, "un,bulgur" gibi şeyler alır normal insanlar. yalan haber olduğunu düşünüyorum. keşke destekli bir hikaye uydursaymış. bence yazan kişi elemanı tanımıyor bile. kafadan senaryo yazmış
yav her siki dramatize etmeye bayılıyosunuz amk.
adam muhtemelen sokakta öğrendi yasağı, girdi aldı bir iki atıştırmalık bişe.
Asla ve kat'a değildir.

Şu ülkede bir tek sucukçu muhasebecisi'nin hayatı dramdır.

Hep mağdurdur, itilmiştir, kakılmıştır, yetimdir...
Ben de günlerdir bunu düşünüyordum. Neden halley değil de luppo aldı. Fiyat performans ürünü bu luppo.
Ekmek bulamazlarsa luppo yesinler. Hikaye inandirici gelmedi.
Benim güzel ülkeme, işsiz insanlarına selam olsun. Koca yürekli adam. Borç aldı. Ancak bir luppo alabildi. Gelde ağlama şimdi.
Yani gündeme gelip sosyal medyada adını duyurmak için yazılmış, zayıf bir senaryo gibi görünüyor. Bana sorarsanız adamın hikayesi şudur; yasak açıklanınca sigara almak için markete gitmiştir, çocuklara da luppo almıştır. Kimse yasak geldi diye de, aç kalma korkusuyla da luppo almaz, zaten 2 gün luppo ile açlığını bastıramazsın.
Twitter kurnazlarından birinin etkileşim ve takipçi peşinde koşmasından başka bir şey değildir. Saf olmayın.
belkide aş eren hamile karısı için luppo almıştır olamaz mı ?
Gerçekse çok üzücü.
yalan hikâye,inanmayın. Troll kafanızı her boka sokmayın.
Mesaneden serin hikaye uydurmak;

Bu adam çocuğunu Gölcük depreminde kaybetti. Ve dar bir alanda o göçükte sadece luppo yiyerek hayatta kaldı. Adam o günden beridir sadece luppo franboğazlı yer. 2 sabah 1 öğlen 2 akşam.
2 tane kola adamda gölcük depreminde su bulamamış kola içerek hayatta kalmıştır.
ihtiyaçlar hiyerarşisinin tepesindeki yiyecek, en azından fotoğraftaki dayı için.
Bu luppo denen marka bu adamın bir yıllık mutfak ihtiyacını karşılamazsa şerefsizdir. Günlerdir reklamını yapıyoruz.
Aa öyle miymiş vah vah tüh tüh diyip zamanında o adamla t.şak geçen tayfa,yeminle çok zavallısınız lan.
Her gördüğüne,duyduğuna evet ya öyle, hıhı diyip beyin teslimatçılığı yapmanız; şu an gülmekten karın kasımı kasıyor emin olun.
Biliyor musunuz? Ben bu çağdan nefret ettim.. Etimle, kemiğimle, hücrelerimle nefret ettim.

Cahit Zarifoğlu
Bu abiyi reklam yüzü yapacaklar.
Hem luppo kazansın hem hem bu abi.
Eli garibi işsiz garip aç kalma korkusu ile eline geçen şeyi almış yazık günah demiyorlar meyda maymunları adamı kepaze ettiler reklamı yaptığı firma nerdesin babayiğit çıkta birşeyy yap bunuda açıkla hepimizde seni alkışlıyalım.

Göreyim seni bilmem hangi markanın sahibi hadi bekliyoruz...
Dalga geçen arkadaşlara mesajı olan adamdır.

Herkese selamlar..

Şu sokağa çıkma haberi gelince markete gidip Luppo alan ve herkesin kızdığı ya da dalga geçtiği kişi benim kapı komşum. Bu olay hakkında birkaç şey söylemek istiyorum

Marketten Luppo alan ve tüm Türkiye’nin dalga geçtiği kişi bu corona virüs olayları daha başlamadan birkaç ay önce işten çıkartıldı ve ne yazık ki maddi durumu pek iyi değil. Yani öyle evine günlerce yetecek kadar erzak alacak durumu yok.

10 Nisan Cuma gecesi sokağa çıkma yasağı ilan edilince kapımı çaldı “abi zor durumdayım varsa şu kadar borç verebilir misin, markete gidip bir şeyler alacağım” dedi. istediği para da gerçekten çok ufak bir para.

Bu Luppo olayı ve fotoğrafı sosyal medyada gündem olunca kendisiyle konuştum. Kendisinin bana söylediklerini aynen yazıyorum;

“Abi markete gittim ana baba günü. Önce makarna ya da pirinç almak istedim, kalmamıştı. Sonra ekmek almak istedim, o da yoktu. O izdiham içinde o marketten çıkıp başka markete gidemezdim. Aç kalırım korkusuyla önüme çıkan ilk yiyeceği aldım.

Herkes sanıyor ki ben sadece Luppo almak için evden çıktım ve virüs kapma riskini alarak o kadar insanın arasına girdim. Zaten evden apar topar çıktığım için ne maske ne eldiven vardı. Sadece anlık dürtü ile aç kalmaktan korktum” dedi.

Ve arkadaşlar bildiğiniz gibi fırınların açık olacağı filan en son açıklandı. Yani bu komşum markete giderken fırınların açık olacağını, ekmek dağıtımı olacağını bilmiyordu. Kendisini de uzun süredir tanırım. Çok nazik ve naif bir insan kendisi.

Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkesin maddi durumu günlerce, haftalarca yetecek kadar erzak almaya yetmeyebilir. insanı tek bir fotoğraf karesi ile küçümsemek, ona kızmak ne kadar doğru?

Adam sadece aç kalmaktan korkmuş ve parasının yeteceği makarna, ekmek, pirinç bulamayınca önüne çıkan ilk şeyi aldı, hepsi bu. Ama günlerdir sosyal medyadan herkes kızdı ve dalga geçti kendisiyle. O yüzden bunları yazmak istedim. Herkese sevgiler saygılar..
başının dramıdır.

tüm dünya salgından kırılıyor cesetler sokaklarda kalıyor.

ben tutup elin veledine onun fakir babasına mı üzülecem.

geçin lan bu işleri.