bugün

2 - 2 buçuk saaat uzunluğunda sürecek, izlerken büyük ihtimalle ağlatacak, ve yine

büyük ihtimalle bitince 'enee bu muydu len', 'hassigume' ve türevleri cümleler kurmaya

neden olacaktır.
Büyük ihtimalle 6 yıllık bekleyişin merakla dolu sorularını cevaplayacak olan bölümdür.
o soruları cevaplayamazsa bolca küfür yiyecek bölümdür.
hiçbir soruya cevap verilmemesinin yanında, 2 saat boyunca john locke'ın adanın yerel bitkilerini ve adada yaşayan değişik türde hayvanları belgesel tadında anlatmasından korkulan bölümdür.
finalinde sheldon cooper'ın çıkıp "bazinga!" diyeceğini düşündüğüm bölüm.
(bkz: olur mu olur)
diğer beş sezona nazaran farklıdır. ada eski ada değildir sanki.
yamulmuyorsam, ingilizce bilgim bana madik atmıyorsa son promosunda

o sexy ses 3 alternatif son dan bahsetmiştir.

ahanda link http://www.nessima.com/lost-the-end-final-bolumu-en-son-yayinlananan-promo/
(bkz: şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler)
izleyen kişilerin tüm sorulara cevap bulunmadığını anlattığı hededir.
bizim türk halkı tabi kemal sunal filmleri gibi bitecek zannediyordu lost'u da. mutlu sonla bitecek sandınız değil mi ? haha. bir tane gemi gelecek, hepsini kurtaracak, o gemi turist gemisi falan olacak, adadakiler o geminin içerisinde evlenecek, hatta hamile kalanlar olacak falan.

(bkz: naaaah)
bol küfür ettiren final bölümü. hiç bi halt anlamadım abi ben.
(bkz: noluyo lan)
ee ne oldu simdi dedirten final. 6 yıl oldu lan serefsizler.
izlerken aklıma hep cem yılmaz ın ışık esprisini getiren final.alayınız topsunuz oğlum
böyle mi olacaktı, keşke izlemseydik diyenler; keşke izlemeseydiniz.
son bölümün sonunda ''sana aşkım gözlerde başladı gözlerde bitti'' denilecektir.
umulanı vermeyen bölüm olarak tarihe geçmiştir. biz ara bölümleri niye seviyorduk? aynen bunu diyorduk. "off süper bölümdü, bakalım haftaya ne olacak".. ee geldi son bölüm? tabi cevaplamayacaklar. çünkü size o hazzı 6 bilemedin 5 sene boyunca yaşattılar. bir şekilde bitireceklerdi zaten. ama haklısınız evet. final bölümünde diziye ait bir şey göstermemeleri gerekiyordu. koskoca bir dharma logosunun altında bir herif. bugüne kadar ki akılda kalan soruları sıra sıra başlayarak cevaplardı. sonra kamera dönerdi, izleyiciler arasında bizim lostişler. alkışlıyorlar falan... haydi hoppala bitti. bu dizi belgesel olsaydı bunu bekleyebilirdik.
yamulmuyorsam türbinli yolcu uçaklarının geri geri gitme özelliği olmuyor ama lost'un marifetli pilotu becerdi bunu. tebrik etmek gerek.
olamaz ya 6 yılımı verdim! ailemden daha fazla zaman geçirdim nerdeyse. birçok soru işareti var. onlar madem ölüydü, sayid neden çok sevdiği karısıyla değilde shanonlaydı anlamadım. filmden gerçi hiçbirşey anlamadım. internetten senaryoya baktm ne yapmaya çalıştıklarında. aslında çok güzel. ah birde diziye yansıtabilselerdi..
bu bölüm için kısaca ''fiyasko'' demek yeterlidir. ama öyle - beklentiler yüksekti, ne yapsalar tatmin olmazdık - falan gibi bir fiyasko değil. en şaaşalısından fiyasko!
yapımcılarından hala "heheh şaka yaptık.asıl finali haftaya." denilmesini beklediğimiz dizinin sözde son bölümüdür
bu kadar bilinmezliklerle dolu, karışık bir senaryonun sonu ya müthiş olacaktı yada fiyasko. Bu zaten tahmin edilen birşeydi.

yine tahmin edildiği gibi fiyasko ile sonuçlandı ki bu da dizinin senaryosunun ne kadar ekibin kontrolünden çıktığını gösterir.
izlemediğim bir dizinin saçma bir finali.
hayatın anlamını bize bağışlayacakları sanılıyordu. ancak bizi ışıkla baş başa bıraktılar.

-bi ışık gööördüm!
final bölümünde dizinin adına layık bir şekilde oyuncular kaybolacak teker teker
ada boş kalacak
koca bir hayal kırıklığıdır.gerçi lost izleyenleri muhteşem bir final beklemeyi çoktan bırakmışlardır ama bu kadar fantastik çocuk edebiyatına dönüştürmelerini hala anlayamamaktayım.