bugün

javier bardem ve arkadaşlarının döktürdüğü filmdir.adeta bir başyapıttır.karakterlerin hissettiği duyguları filmin her saniyesinde size aşılar bu film.müzikleri desen zaten ayrı bir güzeldir.

--spoiler--
-sorun bizim tanrıya inanıp inanmadığımız değil. sorun, tanrının bize inanıp inanmadığı. çünkü eğer inanmıyorsa sıçtık.
--spoiler--
sıcacık film, javier bardem gene bambaşka, konu, içerik, oyunculuk çok samimi, komikte, daha ne istenir bir filmden...
Hayatımın filmlerindendir. javier bardem, luis tosar ve diğerleri ciddi anlamda harika oynamışlar, işsizliğin anatomisi niteliğinde bir film.
javier bardem'in oyunculuğuna pes dedirten, hayatın tam ortasından şahane bir film. söylemeden geçemeyeceğim ki adam o zaman da seksiymiş.
ispanyol sinemasının başyapıtı olan muhteşem film.
özellikle javier bardem'in başarılı maddi durumu kötü orta yaşlı adam tiplemesiyle dikkat çeken başarılı bir filmdir.
defalarca izledim, izlettirdim. sıcak, samimi, eğlenceli ve duygusal bir şey arıyorsanız izleyin. ulan şimdi duygusal dedikte aşk meşk beklemeyin ha.
Filme başladığımda 20 tane sigaram vardı.Tek kelimeyle muazzam.
Amador ve lamba ayrıntısına bayıldım.
Filmle ilgili yazılacak o kadar çok güzel detay var ki yazsam sanki anlatılanı öldürecekmiş gibi hissediyorum o kadar hassas, naif bir film.
sigaranız yoksa sakın izlemeyin çünkü bu kederi bi şekilde dışarı üflemeniz gerekecek.
+Dostum, çok kötü bir şey fark ettim. Bize komünizmle ilgili anlatılan her şey yalanmış.

-Ben daha kötüsünü fark ettim. Bize kapitalizmle ilgili anlatılan her şey doğruymuş.

görsel