bugün

Bugün sabah lord bey ile buluştuk. Aklımda sinsi bir plan vardı. Bu kafiri cuma namazına götürüp sevap point kasacaktım.

ilk başta lord beye 'şurada bir kafe var, oranın kahvesi çok güzel, gel sana bir vayt çaklıt moka ısmarlayayım' dedim. Ismarlama lafını duyduğu anda kendisinden geçerek her şeyi kabul eden birisidir.

Gittik ve mokalarımızı içtik. Ama planım hala devam ediyordu. Cuma'ya 10 dk kala çıktık. Caminin önünden geçerken ihtiyacım var dedim. Benimle beraber abdesthaneye geldi. Orada ' eğer dediklerimi yaparsan sana bir moka daha ısmarlarım.' Dedim. Zaten abdest Almayı unuttuğu için anlamadı. Bir güzel abdest aldırdım.

'Gözlerini kapat ve Benimle gel, sana bir sürprizim var.' Dedim. Bedava kahvenin verdiği sevinçle sorgulamadan takip etti ve camiye girdik. Klimalar çalıştığı için içerisi serindi. 'Ooo, burası serinmiş, bir 5 dk soluklanalım.' Dedi. Gözlerini açmasıyla yüze yakın ihtiyar adamı bir arada gören lord, ne uğradığını anlamadı. Tam geri kaçacakken arkadan gelen insan sürüsü sebebiyle kendini safta buldu. Anlamsız gözlerle ne olduğunu anlamaya çalışırken, içinden bana sövdüğünü hissettim.

Sonuç olarak lord bey'e bugün cuma namazı kıldırdım, ardından da kahvesini ısmarlamadım.

Gelsin sevap pointler.
hangi gün gittiniz?
Arka saftaydım, marcus huşu içerisindeydi, dizlerinin üzerindeyken sanırım farkında değildi, ettahhiyatü lillahi diye etrafındakilerin duyabileceği kadar sesli okuyordu allah kabul etsin.
Tesbihe kalmadı o da bir sonraki cumaya inşallah.
Arkadaşlar bu anı ölümsüzleştirmek isterdim ama biliyorsunuz ibadetin gizlisi makbuldür.