bugün

çok tuhaftır. daha ortaokulu üstünden atamayan mı dersin, şehirdışından gelen sessiz çocuk, birbirini tanıyanların arasında ki o tatlı bağ. erkeklerin kızları hayvan gibi kesmesi. saçma sapan cool olmalar, herkesin ayağa kalkıp nerden geldiğini ve kaç puan ile geldiğini söylemesi.

güzel günlerdi.
okula bisikletimle gitmiştim akşam üzeri kitapları zorla eve getirmiştim.
muhabbete bak.
bakalım eylül de ğörcez nasıl bir gün olduğunu. park sorunu yaratmasınlar da bana.
(bkz: Dün olanları yıllar önce yaşamış gibi anlatmak)
şehrinde bir liseyse uyum sağlaman zor olmuyor. sıra arkadaşın bebeklik arkadaşın bile olabiliyor.
(bkz: ben)
Şehir değiştiren birisi olarak, çok zor gecmisti. tanımadığın tonla insan, hiçbir yerini bilmediğin bir şehirde. "ben bu insanlarla nasıl anlasabilirim? Hocalar neden böyle? Kimse öğretmenim dedirtmiyor, hocam demeye alışmam lazım. Kızların hepsi saçlarını boyamış, bir ben kalmışım boyamayan" düşünceleri aklının içinde akıp geçerken o anı kaçırmamak için uğraşırsın. insanlar tek tek tanışmak istiyor, çekingen de olsan mecbursun, buna yapacak hiçbir şey yok. Derken bir gün bitiyor. Yıllar bitiyor. Zaman su gibi akıp geçmiş, bir bakmışsın da...
Son gün kayıt olmuştum babam eğitime vermediği desteği giyimime verdi kayıt olmadan okulun ünüformasını almadan son gün olması münasebetiyle lacivert pantolon beyaz gömlek lacivert kıravat almıştı standarttır giy bir şey olmaz diye bir de sakal ve boy da var bende millet stajyer öğretmen sanmıştı beni mk.
ne okulu ne insanların yüzlerini hatırlıyorum. keşke kafamı kaldırıp etrafıma baksaydım. hatırladığım tek şey insanların bacakları, yürüyen, oturan bir sürü bacak.

(bkz: utangaç bir çocuk olmak)
Şehir dışından gelen sessiz çocuk tiplemesiydim. Hocanın lisenin ilk günü verdiği vaazı pür dikkat dinlemiştim. Herkes çok suskundu, bu durum 2 saat sürdü sanırım. Sonrasında herkes sanki kırk yıllık arkadaşmış gibi sohbete dalmıştı. Hayatımda yaşadığım en güzel günlerden biriydi. O garipseme hissinin verdiği güzellik, nadir bulunur.
herkesin içinde yabancılık çektiğin okula alışma günü. daha dün gibi hatırlıyorum. vay be, ne günlerdi. daha çömezdik. öğrenecek çok şeyimiz vardı. sağolsun abilerimiz akılda kalıcı şekilde öğrettiler.
Birkaç hafta içinde açılacağı söyleniyor. Şimdiden heyecanlanmaya başladım.
Çok merak ediyorum. Yeni arkadaşlarım olacak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar