bugün

içinde olduğum durumdur. Ygs de içime doğru sıçma eylemi gerçekleştirdim adeta. Denemelerde mat 35 nete dayanırken şimdi 30 tane anca işaretleyebildim, bu sınav sistemine ne demeli? Heyecanda yoktu neden böyle oldu ki ? Ben mi aptalım??
Özgüven falan yıkılmasına hiç gerek yoktur çünkü insanlar sadece son yıl değil 4 sene boyunca düzenli çalışıp, eksik olduğu noktalarda da özel derse başvuruyor kimisi dersane ile açığını kapatıyor vs. Ygs de çuvallamak lys ile toplayamayacağını göstermiyor. Onun için bu akşam güzel bir program yapılıp yarın lys'ye tam gaz başlamalı.
4 sene boyunca hem dershaneye gidip hem özel ders alanın bile başarısız olabildiği göz önünde bulununca, kendini aptal gibi hissetmenin söz konusu bile olmaması gereken durumdur. Pes etmemek gerekir, her ygs'nin iki de lys'si var.
Zeka problemi olan ve anlayışı kıt olan insanlarda görülen durum. Olmuyorsa zorlamanın anlamı yok. Olduğu kadar, olmadığı kader.
Genelde problemli kişilerde olan olaydır.
bu işlerin bir yılla olmayacağını bilmeyen öğrencilerin üzüntüye kapılmasına neden olandır. kazanmak ya da başarmak için çalışmalı fakat bunu kısa bir süreye değil de uzun bir vadeye yaydırmak gerek.