bugün

lise mezunu olmakla gurur duyan kişi beyanı.

yemin ediyorum, bakin allah musak carpsin, ben liseden ciktim. ticarete atildim. ilk zamanlar fenaydi, düsündügüm gibi olmuyordu. kirayi birakin elentrik bile üretemiyordum. üniden gelen arkadaslarim ortamlarini anlatiyor, kizlarla söyleyiz böyleyiz falan. icim gidiyordu. ama sabretmek gerektigini de asla unutmadim.

2 sene sonra o ünili arkadaslar geldiklerinde yaptigim 2 espiriyi bile anlayamayacak duruma gelmislerdi ve ben yürüyordum. daireler, arabalar, sekreterler.. bilirsiniz, insanin sadece kendinden alt seviyelere anlatacaklari vardir. ve bana anlatacaklari hicbir sey yoktu.

4 sene sonra o ünili arkadaslar okullarini bitirmisti. benim de bu arada ticaretim subelere dönmüstü..

sonu sürpriz degildi elbette. hepsi yanimdalar. biri muhasebecim, biri lojistik müdürüm, biri halkla iliskiler müdürüm, biri insan kaynaklari vs.

neyse uzatmayalim.

üniyi sadece bir lise mezununun yaninda isci olmak icin okuyorsunuz. bunu net bir sekilde bilin.
(bkz: uyanıyor mu bir şeyler)
Teknik bilgi gerektiren konularda biraz sapsa da genel olarak normal bir bakis acisi.

Soyle ki; ben gastronomi okuyorum. Staj yaptikca lise mezunu da olsaydim bunu yapardim diyorum. Su an mutfak adina egitimli nesil yetisiyor alaylilarin yerini alacak ama kimse egitim almasa da bu is yurur. Dunyanin her yerinde boyle.
adam taşak geçiyo ama

doğru önermeler var.

yalnız sıkıntı herkesin parayla tatmin olmaması mesleği hakkında donanımlı bir insan olmak kimisi için paradan daha çok zevk verir.
Nusret lise okumuş muydu diye sordurtan başlık .
herkesin parayla tatmin olmaması mesleği hakkında donanımlı olması falan..

kimse kimseyi kandirmasin. asil tassak gecen bunu diyendir.

20 sene boyunca iyi yerlerde calisayim, maasim iyi olsun diye okuyan ve okutulan 79 milyon türkiyeden bahsediyoruz.

evet, 20 sene boyunca böyle olmaniz, iyi yerde isci olmaniz icin okutuluyorsunuz.
yani siz, 20 sene boyunca isci olmak icin okutuluyorsunuz.

kavrayabildiniz mi?
Anaokulu mezunuyum bununla gurur duyuyorum.
ancak bir amip lise mezunu olmakla övünür.

(bkz: entry nick uyumu)
elentrik i anlayamamislardan bahsediyordum, 2 sene okuduktan sonra gelenlerle ilgili.

örneklerle sunmus oldum.
gurur duyulacak daha abuk bir şey bulamamış dallama demeci.

ticaretten vurduğu parayla gurur duysa neyse de daha konuştuğu dili yazmaktan aciz bir adam bu. musak ne lan! ekmek mushaf çarpsın onun doğrusu.

ha, doğruluk payı vardır. üniversite okumak size ancak ve ancak maaş kazandırır ki o da bu memlekette yalan. en basitinden kuaförlük kursunu bitirmiş biri 2000 lira ile işe başlarken 4 yıl üniversitelerde dirsek çürütmüş adamlara 1500 lira maaş bile sadaka gibi verilir.

ha cebinizdeki para da duvarınızda asılı duran diploma da sizi adam etmez. tabii o diploma gerçek üniversitelerin adam gibi bölümlerinden alınmışsa ve siz yalnızca bilginiz değil kişiliğinizle de adam gibi adamsanız ayrı.

sözün özü: türkiye'de ayaklar baş olmuştur. sahte üniversite diplomasıyla cumhurbaşkanı olunuyor. daha ne diyeyim?
ayrica tdk bilmemekle de gurur duyan insan olmustur.

hep bir sorumlu olunca, master yapanlar olunca insan ihtiyac da duymuyor acikcasi.

sadece imza atmaktan herseyi unutursunuz.
Baba parasına güvenen, hazırda sermayesi olduğu için ticarete rahat rahat atılabilen burjuva çocuğu beyanı. Ticarete atılmayı üniversite öğrencisi de bilir. Ticarete atılacak sermayesi yoktur. Ha çalışsın kazansın sermayesini artırsın. Tamam güzel. Ama 2 senede sıfırdan dediğin gibi bir duruma gelemez. Yani baba parasıyla gurur duymanın anlamı yok. Okumaktan başka çaresi olmayan üniversite öğrencilerine can kurban.
'elenktrink' , 'bunun ile' .konuşmayı bilmeyip utanması gereken kişinin anlamsız gururu.
Iyi, güzel, hoş ticarette iyi bir yere gelmişsin. Başarıların daim olsun.

iş başvuruların da, neden Üniversite mezunu arıyorsun diye, sorarlar adama.
Devam eden gurur.
türkçeyi 1 i 4. senesinde verebilmiş yazar beyanı.
sen şimdi her şeyi bildiğin için mutlusundur bir de.
kim seni ezdi çocuğum? ne gerek var böyle şeyler anlatmaya.
çok iyi insanlar var böyle olup (bkz: erbakan malkoç) hatta liseyi bile bitirmeyen.