bugün

kelimenin tam manasıyla enayiliktir. aslında bu başlık "lisans mezunu olup ülkenin ücra köşelerinde çalışmak" şeklinde olabilirdi ama karakter sınırı malum...

evet, kesinlikle enayiliktir. o kadar okul okuyup, gidip, allah'ın dağlarında, köylerinde çalışan kıçımın idealistlerine çok acıyorum ben. o kadar okumuşlar ama hiç zeka yok. hala cumhuriyet döneminden kalma birkaç aforizmadan gaz alıp, kendi hayatlarını veya gençliklerini sikip atıyorlar orada.

tam bir rezalet ama; üç kuruş için allah'ın siktir ettiği yerde, seninle hiç aynı ayarda olmayan, arada sempatizanı dahi bulunan bu yerlerde vakit geçirmek; ömür tüketmek. ne işiniz var lan oralarda demek istiyorum. orayı o hale getirenler gitsinler amına koyayım. nasıl sıçtılarsa öyle düzeltsinler.

üç kuruş para için milletin ağız kokusunu çekemem şu hayatta. çobanla, ırgatla uğraşamam doğrusu.

ama öğretmenlik bla bla bla; hadi oradan amına koyayım. vereceğiniz gazın, ehe.
isteyerek gittiyse takdir edilesi,hayran olunası insandır.zorla gönderildiyse de takdir edilesidir,ama işini severek yapmayacağı için,aldığı paranın hakkını vermeyecektir.
Heryerde çalışabilmektir. Ülkemiz de her ilde üniversite olduğunu düşünürsek ve buradan çıkan kişilerin lisans mezunu olarak nerde çalışmları gerekir veya neden doğuda çalışmasınlar. Ondan sonra oraya asker olarak gider sonrada söversin.
(bkz: mecburi hizmet)