bugün

Dünya kupasıdır.
O kupa gelirse şayet maradona efsanesi geri planda kalır.

Ama arjantin'in şampiyon olması çoook zor.
maradona'yı geride bırakmak için dünya kupasından fazlasına ihtiyacı vardır.

napoli-3.sınıf takım-şampiyon yapmak.
sabri gibi orta yapamaması.

(bkz: herkes üzgün biliyorum)
türk olmaması.
Kötü bir penaltıcı. Doğruya doğru şimdi.
Memur çocuğu tiplemesine sahip olması , yerim la bunu ben al evine besle yemini suyunu koy önüne , herifte futbolcu olacak tip yok , belki dansöz olabilir topu iyi saklıyor.
Yetişemeyeceği topa eliyle dokunmaya çalışmayıp insanların emeğine bu denli saygısızlık etmeyecek kadar efendi oluşu mesela.
Fiziğinin yetersiz olması.
Uludağda yazar olmaması tabiki.
Sivas'a gelmemiş olması.
Fiziği güçsüz diyenler var. Adama öyle tekmeler, dirsekler geliyor ve ona rağmen hiçbir şey olmamış gibi kalkıp devam ediyor. bu darbeler sıradan bir oyuncuya gelse haftalarca sakat kalabilir. Tek eksiğine gelirsek uzaktan gol atamaması.
Adamlar fiziği yetersiz demiş ya şaka gibi.

Dev gibi defansların arasından sıyrılan, omuz omuza cezasına girdiği adamları maymuna çeviren adama fiziksiz demek futbola ihanettir.
hobbit olması. aslen shire'lıymış bu.
bir eksiğinin olmaması.
uzaktan gol atamamasi demişler şaka gibi klasik twitterde pp sini ronaldo resmi yapan veletlerdir. eksiği yoktur.su an futbol kariyerine devam eden en iyi futbolcudur.
ronaldo ile aynı jenerasyonda olması. daima ronaldo' nun arkasında kalacak bu adam. ve evet karakter en büyük eksikliği.
yeterince medyatik olmaması...

insan çıkar biraz o mekan senin, bu mekan benim gezer... sex partileri, alkol, hap akar... karısı çocuğuna bakarken kendisi kim kardaşyanlara, kate uptonlara çakar... ama nerdeee?! bizimkisi evcil çıktı. e böyle olursan medya ronaldo'yu sever tabi ki; istersen bir sezonda 50 değil 500 gol ortalamayla oyna...
(bkz: Zannedersem tek eksiğiniz yarraktı)
messi'de bile eksik aranırsa diğer futbolcular komple yeteneksiz demek gerek. messi'nin eksiği yoktur.
Şüphesiz Dünya kupası.
Eksigi yoktur fazlası vardır efenim.
adam akıllı berber.
Dünya kupası onun eksikliği değil Arjantin milli takımının bireysel oynayan egolu oyunculardan kurulu olmasından kaynaklıdır.messide eksik göremiyorum.
Liderlik.
müslüman degil.