bugün

"Life on the Road" (2020) filmini izledim az önce.

Çocuklar üzerinden YPG terör örgütünün propagandası yapılıyor.

Filmden bir resim paylaşıyorum.

işin ilginç tarafı, yönetmen Behmen Kubadi, 2009 yılında iran islam Cumhuriyeti Hükümeti aleyhinde propaganda film çekmek istemiş, bunun üzerine iran film çekmesini yasaklamıştı.

Olayın ardından Türkiye'ye kaçmıştı.

Komşu ülkelerin muhaliflerine (Kürtçüsü, Türkmencisi, Azericisi, Komünisti, Tekfircisi, Vahhabisi... özetle ipini koparan herkese) kucak açılmaya ve açıkça desteklenmeye başlandığı 2011 yılında, Behmen Kubadi'ye de kucak açılmış ve kendisi ile istanbul Büyükşehir Belediyesince söyleşiler, seminerler hatta çalışma atölyeleri düzenlenmişti.

Ve yönetmen Behmen Kubadi, Yılmaz Erdoğan (ve BKM) ile birlikte 2012 yılında iran islam Cumhuriyeti yönetimi aleyhinde Gergedan Mevsimi isimli film çekmişlerdi.

Evet; beslersen muhalifi oyar gözünü.

Film çekmesi yasaklanan terör sempatizanını Türkiye'ye davet edip, iran aleyhinde film çekmesine yardım edersen. Yarın da senden öğrendiğini sana karşı uygular.. Kuzey Irak'a gidip Terörist PKK ve YPG'nin filmini çeker.

Al hadi gözün aydın!! Destekle iran, Suriye ve Irak hükümetlerinin muhaliflerini bakalım!

görsel
Mermi kovanlarına koyduğu çiçekleri sulayan YPG'li eli silahlı tatlı (?) terörist çocukları gösteren propaganda filmi.

iran'da film çekmesi yasaklanınca Türkiye'ye kaçıp Yılmaz Erdoğan ve BKM ile el ele vererek Türkiye'de iran hükümeti aleyhinde Gergedan Mevsimi isimli filmini çekerken öğrenmiş olmalı bu propaganda sanatını.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
on birinci nesil yazar.