bugün

alman endüstriyel metal grubu rammstein'ın, 2009 sonunda çıkması beklenen albümünden internete sızan ilk single şarkısıdır. başıbozuk bir kullanıcı tarafından youtube'da paylaşılmış, akabinde derhal yetkililer tarafından kaldırılmıştır lakin bu süre şarkının yayılması için yeterli olmuştur.

göte gelmemek açısından kendisi hakkında yorum yapmam ben, hehe.
bi'de altıncı nesil bi yazar varmış böyle.
christoph schneider'in "ben burdayım lan!" dercesine davulu bağırttırdığı şarkıdır. yeni albümden internete sızan, dinlenebilen tek parça olmuştur kendisi. ayrıca grubun en erken sızıntısıdır şu tarihe kadar.
çıkış tarihi 16 ekim olarak belirlenen, canımız kanımız rammstein'ın 6. stüdyo albümüdür.

şarkı listesi şöyle,

1. liebe ist für alle da
2. pussy
3. rammlied
4. ich tu dir weh
5. waidmanns heil
6. haifisch
7. bückstabü
8. mehr
9. frühling in paris
10. roter sand
11. wiener blut

şarkı sıralaması böyle değildir, olmayabilir. sadece albümde yayınlanacak şarkılar böyledir. liebe ist für alle da internete çoktan sızmıştır ve dinlenebilir. pussy'nin de 1:20 dakikalık muhteşem bir bölümü youtube'da bulunabilir, isteyenlere link gönderilir. son olarak,

(bkz: auf für mich)*

edit: waidmanns heil ve bückstabü düzeltildi.
alm. ask herkes icin var.
şarkı listesi ve süreleri belli olmuştur. yardırınız,

http://www.rammstein.de/D...ography/Albums/Lifad.html
aha şarkılarının başlangıçları böyle,

http://www.youtube.com/watch?v=XylyokGeaX0
kaka ortamlara düşmüştür.

(bkz: gol olur)
sabahın köründe takım elbiseyle takla atma sebebi. tanımlayacak tek kelime übermensch olur. evet. mehr ve waidmanns heil insanüstü. diğerleri insanskenüstü. frühling in paris mendille dinlenmeli.

ulan bi' kere de derse konsantre olabileyim! oley lan oley!
beklenen dört yıldan sonra bu albüm için denebilecek tek şey var. kusursuz..
hayvanlar gibi güzel bir albümdür.
biz neden farketmedik dedirten aşk herkes için burada anlamına gelen almanca cümle.
almanca ödevini yapmamak için sebep gösterilebilen güzellik. 4 yıla değen. ama bir 4 yıl daha bekletecek olan. ein lied ile bitirdiler, ağladık. rammlied ile döndüler, "allahım sana geliyorum!" diye haykırdık. roter sand ile yine sçtılar ağzımıza.

bu entry subjektif değildir. almanca dersi görüyorsanız ve ödev yapma zorunluluğunuz varsa, yapmayın. hocamı saygıyla selamlıyorum.

bahaneniz "yeni albüm heyecanı" olsun. alacağınız cevap "çakal seni, hadi bakalım" veya "süper olmuş harbiden, dinledin mi?" olacaktır.

biliyorum da söylüyorum, vallahi bak.
dört yıllık sabrın selametli sonudur.

fuhre mich'ten waidmmanns heil'e, wiener blut'tan roter sand'a hepsi birbirinden güzel birbirinden kaliteli şarkılardan oluşur albüm.
sürekli dinleyip eskitmek istemiyorum şarkıları sözlük, insana müziğin, sanatın değerini hatırlatıyor adamlar..
pek bi süper rammstein albümü. en güzel şarkısı donaukinder olup; haifisch, ich tu dir weh ve mehr de şiddetle tavsiye edilesidir.
meine fantasy derken till abimiz, nasıl bir vokal tekniğidir bu. *
sadece "Just a little bit, just a little bitch" kısmı için bile dinlenebilecek olan "pussy" parçasının klibiyle olay yaratmış harikulade rammstein albümü. (bkz: till lindemann-after lindemann)
hayvan gibi bir ''waidmanns heil'' parçasını içinde barındıran süper rammstein albümü *
rammstein'ın best of listesindedir kanımca.

http://www.youtube.com/watch?v=uD-NkUSiW-s

liebe ist für alle da, nicht für mich.
rammşıtaynın en iyi albümleri listesi olsa mutlaka ilk üçe girecek olan albümdür. bu adamlar asla yaşlanmaz dedirtir.