bugün

esprilerinin sıradanlığından ve bayağılından oluşan durumdur. hiçbir tip yoktur. hepsi sıradan oyunculuklardır. mesela mecnun rolünde oynayan adam komedi oyuncusu gibi bile değildir. nesi komiktir, insanlar bunun nesine güler. üst zümredeki insanlar bunu cevaplayamaz işte.
edit: habarın var mı, avrupa yakasındaki burhan ın sözüdür.
Akasya durağı izlerken kahkaha atan üniversitelinin feryadıdır.
eğer absürt komedi düşük zümrenin komedisi ise yani her zümre absürt komediyi anlayabiliyor ise evet doğru olan önermedir.

kısacası yanlış olan önermedir.
espriler çok yerinde ve her kesime hitap ediyor. bu esprileri anlayan üstün zeka düşük zümreyse ben düşük zümreyim, anlamayan gerizekalıysa ben napim?
beğenmeyenlerin bile görüşünü ifade edemediği durumdur. toplum baskısı burdaki eksilerden bile gözükmektedir. işte bu entry lere eksi veren zihniyet bayılmaktadır bu diziye. bu daha komik.
Leyla ile Mecnun'u izlerken esprileri anlamak için can çekişen gencin isyanıdır. ( Şimdi oldu mu? )
evet kahkaha efektini dayayan komedi dizilerinden bin kat iyidir.
ayrıca bu dizide geçen esprileri anlamak için belli bir birikime sahip olmak gerekir.
kitap, film, olay v.s her bölümde en meşhurlarına en az bir kaç defa gönderme muhakkak oluyor.
bunları bilmezsen zaten kimseden bu diyaloglara gülmesini bekleyemezsin.
akasya durağı gibi diziler kendisine müstehak olan kişinin söylemidir.
sonuna kadar arkasında olduğum önerme. bir kaç bölüm daha izledim ve kanımı artık hipotezleştirdim.
mesajından çok ''düşük zümre'' nedir sorusunu aklımıza düşüren başlıktır. düşük zümre şeklinde düşük bir cümle ile açtığı başlığın altını dolduran zeka pıtırcığından açıklama bekliyoruz.
''leyla ile mecnun düşük zümreye hitap ediyorsa yüksek zümreye ne hitap ediyor acaba???'' sorusunu akıllara getiren başlık. bu başlığı açan yazar aşmış galiba.*