bugün

Bir ateist için Allah rahmet eylesin denir mi? Benim kafamı kurcalayan da bu. Ölümü üzdü sabah sabah beni. Çocukluğum olacak o kadar izleyerek geçti. Başlama saatini iple çekerdim. Bunu hatırlayıp allah rahmet eylesin diyorum ama bilemedim.
ateist olmasından ziyade ateizm'i savunması, savunmak zorunda olması, fanatikliğidir rahatsız edici olan. daha doğrusu öyleydi.

türkiye'de ateistlerin genel bir tutumu var zaten inananlar üzerinde. mesela avrupa'da ateist insanlarla iş yapıyoruz arada, adamlar şen şakrak, mizahi duygusu gelişmiş, yeri geliyor kendisiyle bile dalga geçiyor falan.

bizimkilerine bir dokun auvvv. tamam kardeşim ateistsen ateistsindir, neden bu hakimiyet kurma egosu? ne bu gerginlik?
(bkz: her canlı ölümü tadacak)
Olm siktir edin bunları aq müslüman dan çok mu yarar gordun , bu ülkenin müslümanı da hayirsiz, ateisti de hayirsiz.

insanlık önemli. Ben çok hacı hoca tanıdım genç yasımda kin nefret cahillik akıyordu hepsinden.
“Kim kardeşine kâfir der­se, ikisinden biri mutlaka kâfir olmuştur. Eğer itham edilen kâfir değil­se, küfür itham edene döner.” hadisinden bihaber olan bir kısım kafirlerin iddiasıdır.

levent kırca her zaman müslüman olduğunu söyleyegelen bir kişiydi. tek bir yerde bile "ben ateistim" dediğini görmedim. tabi gerçekten ateist olsaydı ayrıca memnun olurdum ama o ayrı mesele...
boş işlerle uğraşanların mercimek kadar beynini meşgul eder. bir insan her ne olursa olsun bu onun yaradanla arasındaki meseledir. ikisinden gayrisini ilgilendirmeyen özel meseledir.

bundan kime ne?
nasıl ateistse bir tek hakkında hırsızlık yolsuzluk pislik adam kayırmaca olmayan kişilik.

evinde para kutusu , para kasası çıkmmaış. milletin bir kuruşunu gasp etmemiş.

milletin parasıyla kendine ultra lüks saraylar yaptırmamış. mercedesler almamış.

özel jetler almamış. eşini dostunu damadını dünürünü zengin etmemiş.

tekbirler getirip gariban kimselerin kellesini kesmemiş.

böyle ateist müslümandan aladır.
adam genel anlamda sadece muhafazakar sağcı ve dinci anlayışa değil sağ sol farketmeden tüm iktidarlara ve devlet yöneticilerine mizahi çapta toplum için muhalif olmuş programlar yapmış bir sanatçı.

ama yukarda anası sikişmiş, cibilliyetini siktiğim bir orospu çocuğu var ki " ateist olmasından ziyade ateizmi savunup ateizm fanatikliği yapması rahatsız edici " demiş. söylenecek söz yok.