(bkz: Kürt lütfen)
bundan 20 yıl önce akşamları evde oturup ailesiyle çekirdek çitleyerek olacak o kadar izleyen çocuklar, ne çabuk büyümüşlerde çıktıkları kabı beğenmez olmuşlar.

bunu ananıza babanıza da sorun delikanlılar.
Daha kırkı çıkmadan sallayanlar çıkmış meydana. Genelde hırsız sevicilerin yapması dikkatten kaçmamıştır.
biri ölse de nasıl trollük yapsam gündeme gelsem diye düşünen annesi skklerin tartıştığı konu.
Solcuların hakkını savunduğu için olabilir.

Edit: şahsi fikrim usta oyuncudur.
Eğer başıma bir şey gelmeyecekse katıldığım önerme. Ölünün arkasından atıp tutmak gibi olmasın ama vasat olmasını değiştirmez.
-Levent Kırca abartıl...
+cümleni bitirirsen hunharca sikerim.
-peki.
+git çay koy.
en guzel zamanlarimin, ailem ile birlikte gulebildigim zamanlarin guzel bir sanatcisi oldugu icin, birak abartiyorsak abartalim. bir yanlisimiz boyle seyler olsun size gore.
sözlükte hakaret serbest olmalı dedirten cümledir. beğenirsin beğenmezsin adam göçmüş gitmiş. bedeni soğumamış lan daha. sözlük yönetimi atsa şöyle tipleri sözlükten kalite artacak ama onlarında işine geliyor belki de. troller sayesinde entry sayısı artıyor tabi. neyse bak gidiyodum, bi de ersin demiş şahan demiş. gençleri de iyidir hoştur ama onların daha çok ama çok yolu var diye düşünüyorum. adamın siyasi görüşü farklı diye ölüsünün ardından konuşanlara bakıyorum senden benden dindar geçiniyor. allah sevmez böyle şeyleri yapmayın.
levent kırca cesur onurlu şerefli ve çok büyük bir sanatçıydı !
yersiz önerme.
dedikodu yapıp çirkinleşmek için o insanın ölü veya diri olması sizin için bişey değiştirmiyor değil mi?
siyasi görüşü kendine kalmış, değerli bir tiyatrocuydu.
bizim neslimizin gülme sebebiydi.
çocukları güldürüyordu bu adam.
ülke ne hale geldi arkadaş .
öldükten sonra bile güldürmüştür *.
muhaliflerinin eblehçe iddialarıyla bile güldürmeyi başaran değerli bir sanatçımızdı.
arkadaş bir saygınız olsun şu insanlara. zamanında hepimiz çocukluğumuzda güldük, eğlendik, rol model aldık hepsini. Yapmayın, etmeyin. ibneliğin alemi yok.
Sanatçının politik olanı çok çirkindir. Birine tarafgirane tavır diğerine karşı olmak gibi doğal bir netice veriyor ki bu sanatın ruhuna hiç yakışmıyor.

Bu sebeple katıldığım fikir diyeceğim ama abartı bile yok aslında, levent abi de 90larda kalmıştı zaten, sonra sıfır.

Siz bilmiyorsunuz tabi ama biz olacak o kadarı çok izledik, olacak o kadarla büyüdük. 90larda iyiydi ama sonra kimse tutmadı bu saçma sapan mizahı.

Keşke daha ortalama bir çizgi ile makyaj ustalığını sergilemeye devam etseydi. Üşendi sanırım.
gerçekleri göze sokmak için verdiği uğraş, herkesin takdirini almak zorunda değildir, herkese hitap etmek zorunda da değildir.
ancak şöyle bir gerçek vardır ki;

şahan, ersin vb "ünlü" (sanatçı demeye elim varmıyor) kişilerin yanında heykeli dikilecek olan sanatçıdır.
levent kırca başarılı bir sanatçıydı. abartılmış tarafı sanatçı yanı değil, siyasi yanıydı. ülkemizde çakma solcuların önde gelenlerinden birisiydi. olsun ben onu gene de sarhoş taklidi yaparkenki haliyle hatırlayacağım.
hayattaki en büyük başarısı sikko entryler girmek olan dandik yazar beyanı.
bir akpli söylemidir.
Ölünce badem gözlü olan sanatçı.
Bence de.
bu başlığı açan herife şimdi ben "orospu çocuğu" desem, çaylak olurum..
o yüzden demiyorum bak.
tek suçu solcu olmasi miydi?.. ya da sarhoş taklidi yapmak mıydı..

nasıl bir at gözlüğünüz var anlamıyorum, anlam veremiyorum.
eleştirdiği iktidar tarafından devlet sanatçısı seçilmişken eleştiriyi kaldıramayan iktidar tarafından devlet sanatçısı ünvanı elinden alınmıştır.

Bugün şahan gökbakar'ın recep ivedik tiplemesinden daha başarılı işler yapmıştır.

Her iktidar döneminde muhalif duruşunu devam ettirmiştir.

Esprileri bana hitap etmiyor olabilir. Abartılı tiplemeleri olabilir. Ama kalkıp sanatçılığına laf söylemenin sanatçılığını değerlendirmenin en dahil buradaki kimsenin haddi olmadığını düşünüyorum.
bu tipleri barınaklara toplamak lazım. siyasi olarak ne kadar farklı kutuplarda da olsak levent kırca türkiye için büyük bir kayıptır. ustalığı ve sanatçılığı da bu aktroller tarafından muhakemesi yapılamayacak kadar da üst seviyedeydi.
doğru bir tespittir.

yanlış olduğunu düşünenler benim karşıma levent kırca'nın türk tiyatrosuna, türk sinemasına bir katkısını getirsin önüme koysun, var mı böyle bir şey? yok.

50 liraya bilet satıp sahnede tiyatronun etiğine uygun olmayan şeyler yapan bir insandan bahsediyoruz, seyirciyi ciddiye almıyordu malesef.

siyasi yönüne hiç girmek istemem vatan partili olması üzücü, vatan partisi'ni devrimci sanması üzücü malesef ama bu kadarı beni ilgilendirmez.

ben nacizane tiyatroyla 5 yıldır uğraşan bir insan olarak tiyatroya bir katkı sağlamadığını bilir onu söylerim. itirazı olanla da bu konu üzerine gerekli tartışmayı yapabilirim.
Abartılmış bir sanatçı derken neyi ifade ediyorsunuz. Sanki memleketten beethoven çıktı da biz onun yerine levent kırcayı sanatçı olarak görüyoruz.