bugün

atatürkçü modernizim adına karılarını kızları soyundurup sokaklara salan güruha ibret olması gerek durum. ulan deyyus! mustafa kemal bile hanımına çarşaf giydirirken sen ne halt etmeye kemalistim deyip ırzını namusunu sokaklara döküyorsun, mustafa kemal'ci çağdaşlığı kendisinden daha mı iyi anlıyorsun enayi herif!

görsel
görsel
Latife hanım giyerse ilericilik ama şu an giyilirse şüphesiz gericiliktir. tıpkı hristiyanlar giyince sıkıntı olmayıp müslümanlarda olduğu gibi.

bu arada bu resmi kim renklendirmiş la? nerede latife hanım?
görsel
Çarşaf değildir o ; çarşaf olsa duramazdı.*
Atatürkün kişisel hak ve hürriyete önem verdiğinin kanıtıdır. Eşinin kendi iradesi ile nasıl yaşayacağını seçmiş olduğunu gösterir. Çıkarılacak ders; "siz de eşinizi başını açmaya veya kapatmaya zorlamayın" dır.
(bkz: kılık kıyafet devrimi)

görsel
görsel
yanlış yorumlanan bir durumdur.

bazı gerizekalılar sanıyor ki latife hanım atatürk ile evlenmeden açık saçık dolaşıyordu..

şimdi ben bu moronlara gelin bir de bu taraftan bakın; bu adam kendi devrimlerine ters olmasına rağmen eşine bile kişisel tercihleri konusunda saygı* duymuştur. desem.. neyse anlamaz gübre beyinliler..
KeMAListlerin imkansız gördüğü durumdur.
Demekki Kemalizm bunu emreder.
Atamın eşine anadolu çomarları gibi evlenirim ama kapanacaksın diye şart koştuğunu pek sanmıyorum. Sorun karılarınızın kızlarınızın kapalı olması değil sorun sizin yarattığınız baskı sorun eşimiz ya da babamız olduğunuz için bizi sahibiniz sanmanız. ister açarız ister kaparız kimseyi ilgilendirmez tercih bizim.
görsel
latife hanım ve ailesinin ankara ziyareti, henüz evli değiller.

biraz kitap karıştırarak yazsanız iyi olacak karıştırın diyorum yalamayın. yalarsanız oruçunuz bozulabilir.
Bilgi akiyo .