bugün

lg, au lcd paneli, deli gibi watt çekip ısınan gpusuyla, cayır cayır yanan mosfetleri ve diyotlarıyla tümleşik anakartı küçücük bir kasaya sıkıştırıp uzun ömürlü, performanslı ve verimli olmasını bekleyen hıyar ağasıdır.

masaüstünde anakartlar, ekran kartları boş yere mi içi alabildiğine geniş kasalara yerleştiriliyor?

ki otuz sene boyunca laptop kullanıp bozuluyor diye şikayet ettiği halde, aynı tüketim alışkanlığını inatla sürdüren aptallar da var aramızda!
şu an kucağımda m2 macbook air ile ağlıyorum gerçekten.
kardeşim ya laptopta oyun oynamayacaksın, cad, cam render uygulamaları kullanmayacaksın!

ya da intel, amd (cisc, x86_64 ) işlemcilerden daha az ısınan arm (risc) tabanlı mikro işlemci ve grafik çiplerinden istifade edecek, basit evrak işlerini halleden, web tabanlı tarayıcıda gezinmeni sağlayan tablet pc lere para gömeceksin!
canım benim; bana ms office çalışsın ve şarjı uzun gitsin yeter, s.kimde mi benm o saydığın şeyler? param çok bunu aldım, m3 gelmiş şimdi. gidip onu da alıcam sen dert etme.
iş için yıllarca thinkpad notebook kullanılmış ve bireysel kullanım için de bir thinkpad notebook alınmıştır.
lisanslı yazılımlar kullanıldığından sağlamlık, dayanıklılık açısından yıllarca bir sorun yaşanmamıştır.
unutmadan...
oyun için notebook almak ve dünya'nın parasını vermek tıpkı tarla sürmek için ferrari alma aptallığıdır.
hele ki orginal yasal olan yazılım-program kullanmamak... 5 milyon lira verip daire alıp dekorasyona eşyaya 2 milyon harcayıp sonra 10.000 lira verip evinizi sigorta ettirmemeye benzer.
tüm bu aptallıkları yapıp sonra ağlamak kaçınılmaz.