bugün

hem müslümanım hem laik bir kişiyim diyen insanların yapmadığı dinin gereği eylem.

sorsanız ben dürüstüm, namusluyum, yardım severim der ama namaz olayına gelince hiç sesi çıkmaz.
gerçekliği olmayan söylemdir.
namaz, allah ile kulu arasındadır.
laiklerin başkalarına göstermeye ihtiyacı yoktur.
'müslümanlık görevlerini tam yapıyorum ben,baaak, işte.' diyenleri komik bulmaktadırlar.
kendini dindar ilan etmiş sapkının uydurması, yoktur öyle birşey.
ayrıca namaz ve laiklik gerçekten birbiriyle alakası sonsuz derece az olan kavramlar.
(bkz: başlık sıçmak)
bir de ardından:
(bkz: entry sıçmak)
dinle hayat işlerini de ayırmışlar demek ki.
normal insandır. laiklikle alakası yoktur. kabahatte ibadette gizlidir. kimsenin gözüne sokmaya , kimsenin gözünü boyamaya ihtiyacı olmayan kişidir. dini düzgün anlamış , allahla kul arasına kimseyi karıştırmayan kişidir.
günaha girmelerine sebebiyet verir. zira namaz dinimizce farzdır ve kılınmaması haramdır.
insanların laik olamayacağını, devletlerin laik olacağını bilmeyen insan söylemidir.
(bkz: laiklik kavramı)
laik savunucusu k.k. yı göz önüne aldığımızda haklı bir söylem.
aklımı kurcalar hep. dinle devlet işlerini ayırıp neden dinden bu kadar koparırlar kendini.
yoksa asıl amaç ayırmak değil yok etmek mi ki?
laik olan namaz kılmaz diyen, sinek pisliği kadar beyine sahip olduğunu sözlüğe ilan etmiştir.
dini yalanlayanı gördün mü? işte o, yetimi itip kakar; yoksulu doyurmaya teşvik etmez; yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar. onlar gösteriş yapanlardır, ve hayra da mâni olurlar.
tümevarımın çürütüldüğünü bilmeyenlerin düşündüğü konudur.düşünmeye devam edin efendim belki bir yerlere varırsınız. * ***
bir bakışta tüm laiklerin 24 saat ne yaptığını görebilen dürrük insan genellemesi..
ben bugün topalamda 16 rekat namazımı kıldım ve laiklik diyorum hadi ne yapacan şimdik?
laiklik kavramını müslüman olmamakla eş değer kılan bu zihniyet laikliğin bilimde ilerlemek olduğunu da bilmez.
laiklik = özgür yasama yürütme yargı + bilim ve teknolojide ilerleme

yani beyninin alabileceği şekilde anlatayım, bi yasa çıkarılırken karar alınırken ve yargı yapılırken dinsel ögelerin etkisinde kalmamaktır. çünkü din tamamen bireyseldir kişiye özeldir.

namaz kılma bunun neresinde arkadaş.
illa aşırı uçların birinden birine takılmaya programlı, orta yolu asla kestiremeyen şahısların eylemidir kanımca sıfat laik olsun olmasın yada fiil namaz kılmaktan ibaret olsun yada olmasın, örnekleri çoğaltılabilir. Kıt zeka birşey yaparken yada bişeye yoğunlaşmış haldeyken, birdiğer icraati reddeder, acıklaması bu olabilir.

Pekala hem gayet müslüman olup, hemde laik olunabilir zaten Atatürkün yapmaya gayret ettiği profilde budur, çünkü laiklik sizi özel hayatınızla başbaşa bırakır ve dini vecibelerinizi yerine getirebilirsiniz, fakat dini suistimal etmeye emgel babında bazı kurallar yaptırımlar getirir.Bunu din düşmanlığı olarak yorumlayanda, aha islamı bitirdik şekli yorumlayanda gerzektir. Zira amaç hem dini hemde cumhuriyeti yaşatabilmektir laiklikte.