bugün

laikler neden namaz kılmaz kılana da yobaz gözüyle bakar sorunsalıdır.

laiksiniz anladık da neden bu korku?

mini etekli kızını sokağa gönderiyorsun diye ve seninle aynı genişlikte değil diye muhafazakarları yobazlıkla suçlamak neden?
korkmuyoruz?

şaka şaka ben korkuyorum. ama islamdan değil, müslümanlardan. çünkü dini sömüre sömüre özünden uzaklaştırdınız. aslında ne kadar da güzel bir din. uzaktan yani. bana uzakken güzel.
bundan dolayı.
görsel
yobazların analarına hallenme hallerinin (bkz: yobazların analarından tahrik olması) toplumun geneline sirayet etmesini istemedikleri içindir.

şu şerefsizlere bir bakın! asıl dertleri, çok da üzerlerine vazifeymiş gibi, elalemin karısıyla kızıyla uğraşmak ama onu da doğrudan yapmayıp, "efendim sik aklımla düşündüm, olsa olsa bu sebepten korkuyorlardır" ayağına yatarak başlık açıyorlar.
yanlış tespittir dolayısıyla yanlış sorulan bir sorudur.

(bkz: müslimler neden laiklikten korkar)
yobazlık (şahsın öz anasına hallenmesi; ensest) tutkunlarının göt kafalarıyla anlamaya zahmet etmemesi gereken korkudur.
sokakta mini etekli, taytlı kızlar göremeyecekleri için olabilir.

çok çakallar ya.

ha bir de : eğer bir insan müslümansa şeriatı istemek zorundadır.

''sana da (ey muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan kitab (kur'ân)ı hak ile indirdik. onların aralarında allah'ın indirdiği ile hükmet. onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. eğer allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. öyleyse iyiliklere koşun. hepinizin dönüşü allah'adır. o, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir''

(bkz: maide suresi 48 ayet)

''allah dinden nuh'a tavsiye buyurduğu şeyi sizin için de bir kanun yaptı ve (ey muhammed!) sana vahy ettiğimizi, ibrahim'e, musa'ya ve isa'ya tavsiye buyurduğumuzu da şeriat yaptı! şöyle ki: dini doğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin. fakat senin kendilerini davet ettiğin (şeriat kanunları), müşriklere ağır geldi. allah dilediğini kendine (elçi) seçer ve kendisine yöneleni de doğru yola iletir.''

(bkz: şura suresi 13 ayet)
bunu diyene önce gidip laiklik nedir öğrenmesini sonra laiklik denen hadisenin memleketinde nasıl yaşandığını adam akıllı tahlil etmesini son olarak da bunları gerçekten yapması için gaza getirmek amaçlı olarak siktirolup gitmesini söylemek en hayırlısıdır.
sözde şeriat meraklısı ayaklarına yatıp, insanları "insan müslümansa..." diyerek köşeye sıkıştırmaya çalışanların boş laflara boğdukları mevzudur.

ulan madem şeriat meraklısısınız, faizi patlatanların (bkz: faiz helaldir), tabana yayanların, hırsızların çaldığı elektriğin parasını namuslu insanlardan tahsil edenlerin peşinde ne işiniz var?
islam'ın mini etek için indirildiğini sanan müslüman bozuntuları yüzündendir efenim.

sabahtan akşama şeriat diye böğürenler hırsızın, kul hakkı yiyenin, yolsuzun, rüşvetçinin, halka nifak tohumları ekenlerin elini, kolunu kafasını kesecek cesaretiniz var mı?

yoksa şeriat dediğiniz ve millete allah'ın emri diye yutturmaya çalıştığınız düzende kendinden olmayanların ezilip, asıl suçluların yüceltildiği bir düzen mi isteğiniz?
Laiklik; dinin siyasal, iktisadi ve hukuk kanadının etkisiz kılınarak, sadece ibedet kanadının geçerli kılınmasıdır diye biliriz.
Evet, dindarların içindede maalesef laikçilerden daha da laik kafalar vardır. Onlarda namaz oruçtan bir adım ilerde sadece baş örtüsü, sakal ile islamcı olurlar. Yine islamın siyaset ve iktisat kurallarının hakimiyetini istemezler.

Lakin kimse Türkiye deki siyasilerden bu samımıyetlerını göstermelerini istemesinler. Bu tuzağa düşecek kadar enayi bir siyasetçi göremiyorum. Çünki geçmişin tecrübeleri var.