bugün

böyle bir başlık açmanın bile insanın içindeki kini ve nefreti göstermesi. nedir arkadaş bu kendi gibi düşünmeyenlere düşmanlık. adını evrim koysa ateist olur, devrim koysa komünist olur, muhammed koysa şeriatçı olur. bi zahmet hiçbir sınıfa girmeyecek isimler listesi yayınlansa da bizde rahat etsek.
bu arada benim çocuklarımın ismi mert ve sude acaba ben hangi sınıfa mensubum çok merak ettim.
berkcan.
toygar. *
(bkz: yobazların espri anlayışı)
(bkz: abdurrahman)
ne koyarlar bilmem ama tayyip ve bülent koymayacakları kesin.
makatdan uydurma bir konu başlığı,kısacası ossur ossur ipe diz....
isimlerin sonuna, mutlak suretle can eklediklerinde görevlerini tamamlamış olurlar.
(bkz: orkun)
(bkz: tonguç)
(bkz: berk)

isimler, evvel zamanlarda toplumda kesimlerin çizgisini ayıran önemli ayrıntılardandı. ne var ki, son yıllarda bu ayrım giderek azalmaya başlamıştır.
(bkz: troll detected)
aşağılık kompleksi giderici isimlerdir.
(bkz: üstün)
(bkz: doruk)
(bkz: demir)
deniz
yıldız
sevin
alper
berke
arda
can
sikik can
burcucum
(bkz: kasetcan)
(bkz: baykalcan)
(bkz: nesrinsu)
(bkz: ilkimsu)
mustafa kemal- liatife- sabiha (gökçen).
laik kesim olarak kendilerinden olmayan çoğunluğu; kısaca kendilerinden olmayanları kasteden eziklerin güya alay etmek için açtıkları başlıklardan biridir.

kaldı ki bu kesim insan evladıdır, dolayısıyla çocuklarına koydukları isimlerde insana yakışır isimlerdir.
mustafa

evet peygamberin isimlerindendir.

ne garip di mi?
çağdaş isimlerdir. laik insanların çocukları kendilerine isim uydurmak zorunda kalmıyor bu nedenle. laik ve aklı başında bir annem olduğu ve güzel bir isim seçtiği için mutluyum.
birden bire ikinci adı çıkan kız/#14420953 gibi olmuyorlar bu sayede.
(bkz: devrim)
berke can
berk
arda
tonguç
coşver
tankut
kenan ve evren gibi bir isim ve soyisimi tamamlamak için konulan dingilce isimler gibi gibi.
dincilerin çoğunluğunun abdullah, nur, muhammed, ahmet gibi isimleri* tercih etmelerinden her kesimi kendileri kadar sığ zannetmelerinin sonucu ortaya attıkları, isim koyma çabasıdır. ne yazık ki(!) onları üzerek söylüyorum, kimsenin böyle takıntıları yok. ' ben kemalistim oğlumun adı kemal olmalı ', ' ben laikim kızımın adında dini bir motiften esinlenilemez ', ' ben osmanlıcıyım o zaman oğlanın adı hakan, kızın adı da sultan olsun ' gibi mallıklar yapmıyor kimse.

erken gelen edit: dinine gerçekten sahip çıkan insanlara karşı hiç bir itham içermemektedir. zira müslümanlığın veya herhangi bir inanca bağlılığın bir şahsa verilmiş olan isimle kıyaslanmadığının gayet farkındayım. lafım insanları inançlarından ve görüşlerinden dolayı aşağılarak, onları belli kalıplara oturtmaya çalışanlaradır.
kurtulus (özlediginden), tankut, ismet, kemal. cocuklarin kulaklarina mitinglerde chpli vekillere 3 kere genclige hitabe okutturulur. hala tatmin olamayanlar, anitkabir'de ani defterine 3 kere cocuklarinin ismini yazarlar. isim verme islemi, inkilap seklinde gerceklestirilir.
muhammed,ömer,nur,hamza yok lan şey ee neydi lan he ebenin amı.

aha da tanım: kendini laik olarak tanımlayan kesimin çocuklarına koydukları isimdir.
cenabettin.
savaş barış ata ataberk atacan atakan denız tarzı bır mustafa bır arıf bır ahmetten daha marjınal ısımlerle kendını gosteren durumdur.

özgür ve kemal isimleri anlam ve kulağa hoş gelmeleri sebebiyle daha uygundur.
erkek ismi olarak ata kız ismi olarak devrim olabilir.